Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КИТАЙЦІ НАСТУПАЮТЬ

Американський автогігант Ford Motor Co. погодився продати свій шведський підрозділ Volvo Car Corporation китайській автомобільній компанії Geely.

У заяві американського автовиробника мовиться про приблизні терміни ув’язнення операції. За словами представників Ford, компанія чекає, «що остаточна угода про продаж буде підписана в першому кварталі 2010 року, за умови (отримання) дозволів відповідних регулюючих органів».

На думку шведського телеканал SVT, на рішення Ford вплинули дії іншого американського автоконцерну — General Motors (GM), грудня, що продав на початку, права на використання технологій, які застосовуються на виробництві SAAB AB.

За різними даними, передбачувана сума операції складе приблизно 2 мільярди доларів.

Нагадаємо, що ще в початку жовтня американський гігант General Motors оголосив про продаж своєї марки Hummer китайської компанії Tengzhong Heavy Industrial Machinery Co.

При цьому, на початку грудня цього року GM відмовився продавати Opel консорціуму Magna / Ощадбанк. Це рішення було абсолютно несподіваним для російської сторони і для багатьох високопоставлених чиновників в самій Німеччині, включаючи канцлера ФРН Ангелові Меркель, яка виступала за продаж Opel канадсько-російському консорціуму. На думку багатьох експертів, американці з самого початків не хотіли продавати європейський актив. Вони просто тягнули час. Основним каменем спотикання були технології. У кулуарах російські політики говорили про те, що американці просто не хочуть, щоб сучасні технології опинилися у російського автопрома. Але тоді не зрозуміло, чому вони продають ці технології китайським виробникам?

«Китайці з погляду конкуренції небезпечніші, ніж російські виробники», — коментує Банк.ру аналітик «Атон» Юлій Мотівосов. «Ми не уміємо освоювати технології на відміну від китайців або, наприклад, корейців. Тому, якщо когось бояться, так це китайців, а не нас. Думаю, що Opel не продали з іншої причини. Там, швидше за все, був конфлікт інтересів. Нагадаю, що в консорціум входив один з найбільших виробників тих, що автокомплектують — Magna. Думаю, саме цю компанію американці не захотіли бачити в числі акціонерів Opel».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com