Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГАСЛО ЗНАЙШЛОСЯ

Польська поліція знайшла металеву табличку з гаслом «Arbeit macht frei» («Робота робить вільними»), вкрадену у п’ятницю, 18 грудня, в колишньому гітлерівському концтаборі «Аушвіц-Біркенау» в Освенцімі. Про це повідомляє прес-служба поліції Малопольського воєводства.

Вкрадена таблиця з написом «Arbeit macht frei» висіла над головними воротами при вході до концтабору, в якому нацисти вбили до півтора мільйона людей. Зараз на території табору розташовується музей. Під час Другої світової війни колони в’язнів концтабору щоденно йшли на роботу під звуки симфонічного оркестру.

За інформацією правоохоронних органів, затримані п’ятеро підозрюваних у крадіжці в Освенцімі — це чоловіки у віці від 20 до 39 років. Про мотиви викрадачів поки не повідомляється, передає Бі-Бі-Сі.

«Табличка з гаслом «Arbeit macht frei» була розпиляна на три частини таким чином, що на кожному з фрагментів виявилося по одному слову», — повідомив прес-секретар поліції Малопольського воєводства Даруіш Новак. Украдена таблиця була знайдена в одному з невеликих містечок на півночі Польщі.

«Затриманих чоловіків спеціальний конвой зараз перевозить з півночі Польщі до воєводської комендатури поліції в Кракові, де вранці підозрюваних допитають», — сказав Новак.

Зараз на місці вкраденої таблички «Arbeit macht frei» над головними воротами в концтаборі Освенцім (або «Аушвіц-I») знаходиться її копія, виготовлена у 2006 році, коли оригінал відправляли на реставрацію.

Викрадення напису з головних воріт Освенціма, який є одним із найсумнніших символів геноциду народів Європи в роки Другої світової війни, викликала хвилю обурення.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com