Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Мат «Укртатнафті»?

Група «Приват» може оволодіти «Укртатнафтою» через ії банкрутство.

Щодо компанії «Укртатнафта» протягом уже майже місяця триває розгляд справи про банкрутство.

Однак інформація про це компанією досі не оприлюднювалася, і прочитати про це можна лише на платному інтернет-ресурсі інформаційно-довідкової системи «Банкрутство».

У довідці зазначено, що Господарський суд Полтавської області порушив справу 27 жовтня 2009 року.

Водночас, дата публікації про порушення справи на сайті відсутня. Так само невідомо, за чиїм позовом було розпочато слухання. Експерти ринку переконані, що тут постаралася група «Приват», яка контролює менеджмент підприємства і 19,4% його акцій.

Заступник юридичного відділу «Укртатнафти» Валерій Корнеляк у коментарі «Економічній правді» заявив, що про банкрутство не знає нічого. Попросив зателефонувати наступного дня, але вранці за його номером повідомили, що він вирушив у відрядження на тиждень.

Учасники ринку припускають два варіанти розвитку подій.

Перший — компанія перебуватиме у стані банкрутства, щоб не платити за зобов’язаннями. Тоді, кажуть юристи, акції зможуть вільно рухатися, а заборона може бути накладена лише на виплату боргів і дивідендів. Тож ніщо не заважатиме і далі переводити «татарські» акції на баланс компанії, а потім їх продавати.

Другий варіант — доведення справи про банкрутство до кінця і подальша ліквідація фірми з викупом активів за безцінь.

Як повідомлялося, Господарський суд Полтавської області 3 листопада задовольнив позов «Укртатнафти» про визнання недійсною угоди з придбання «Татнєфтю» 8,6% акцій ЗАТ.

Раніше після тривалих судових розглядів була визнана недійсною угода з придбання близькими до акціонерів з Татарстану компаніями Seagroup International (США) і Amruz Trading (Швейцарія) 18,296% акцій «Укртатнафти».

Ці акції були реалізовані на аукціоні в кінці червня 2009 року компанії ТОВ «Корсан», яку контролюють власники ПриватБанку. При цьому «Корсан» була єдиною компанією, яка була допущена до аукціону.

Також вищий господарський суд України підтримав рішення Господарського суду Полтавської області, який визнав недійсною угоду з придбання Татарстаном 28,7788% акцій «Укртатнафти». Представники Татарстану заявили про намір подати касацію до Верховного суду України на це рішення.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com