Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Соцстандарти, як загроза

20 жовтня за ініціативою Партії регіонів український парламент підвищив мінімальну зарплатню з листопада на 14,5% — до 93 доларів і вирішив довести її 1 грудня 2010 року до 115 доларів, а прожитковий мінімум — з 87 доларів у листопаді до 109 доларів у грудні 2010 року.

Прем’єр Юлія Тимошенко просить президента Віктора Ющенка ветувати закон про підвищення соцстандартів.

«Як відомо, основним принципом побудови бюджетної системи будь-якої держави є неупереджений, фінансово виважений розподіл національного продукту. На жаль, ігноруючи економічні аксіоми, керуючись виключно передвиборним популізмом, нехтуючи здоровим глуздом, окремі політичні сили намагаються втягнути Україну в економічний хаос. Підтверджуючи своє прагнення до продовження проведення економічних реформ навіть в умовах світової фінансової кризи, прошу вас застосувати право вето президента до зазначеного закону», — заявила Тимошенко.

Крім того, у обґрунтуванні необхідності застосування права вето зазначено, що загальна сума додаткових видатків для реалізації норм закону становитиме 8,1 млрд гривень у листопаді — грудні 2009 порівняно з обсягом видатків, які визначено в держбюджеті-2009.

Згідно з документом, у 2010 році додаткові видатки становитимуть 71,3 млрд гривень порівняно з обсягом видатків, які передбачено у проекті держбюджету на 2010 рік, котрий перебуває на розгляді у Верховній Раді.

«Фінансування додаткових видатків призведе до розбалансування державного бюджету у 2009—2010 роках та збільшення дефіциту бюджету, що спричинить непередбачені темпи інфляції та зубожіння громадян України», — йдеться у документі.

«Для реалізації закону необхідно буде або здійснити запозичення (які у зазначених розмірах залучити неможливо), або скоротити близько 1,6 млн посад працівників бюджетної сфери, що становить 45% їхньої загальної кіль­кості», — наголосили в уряді.

«Крім того, різке підвищення розміру мінімальної зарплати додатково потребуватиме вишукання суб’єктами господарювання понад 87 млрд гривень на оплату праці найманих працівників або призведе до кардинального скорочення їх чисельності та зростання заборгованості з виплати заробітної плати», — вважають у Кабміні.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com