Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Новий стандарт безпеки

У США почали застосовувати нові вимоги до безпеки автомобіля — там ввели стандарти на міцність автомобільних дахів. Автомобільні дахи перевіряють на міцність пресом. Європейський стандарт безпеки EURONCAP таких випробувань не передбачає. Близько 10 000 чоловік тільки в США гинуть щороку від нещасних випадків, пов’язаних з перекиданням автомобілів. Краще всього запобігає перевертанню автомобіля під час руху система ESP — електронна система динамічної стабілізації автомобіля, а також бічні подушки і шторки безпеки.

Тести на перекидання автомобілів почав проводити американський Страховий інститут безпеки дорожнього руху.

У випробуваннях, що проводяться американцями, переворот автомобіля імітується тиском гідравлічного преса, прикладеним під кутом до бічної кромки даху. За хороший показник вважається, коли дах автомобіля продавлюється не більше ніж на 12,7 см (5 дюймів) під дією ваги, що перевищує власну вагу автомобіля в чотири рази. Кращим серед випробовуваних виявився Smart, який витримав вагу, що перевищує його власний в 5,4 разу. Гіршим став Chevrolet Aveo, який витримав лише триразове перевищення власної ваги.

За новими правилами безпеки, дах транспортного засобу повинен витримувати триразове перевищення власної ваги. Ці правила вперше вимагають, щоб транспортні засоби масою більше 2725 кг також відповідали нормам міцності даху, хоча таким важким авто необхідно витримати лише 1,5-кратне перевищення власної ваги. Honda Fit, Hyundai Accent, MINI Cooper і Toyota Yaris показали прийнятну міцність своїх дахів. Тест Chevrolet Aveo був визнаний задовільним.

Для отримання знаку «Краща безпека» за американськими стандартами автомобіль повинен пройти з оцінкою «добре» тести на лобове зіткнення, тест на бічний удар, тест сидінь і підголовників на захист від травм шиї при ударі ззаду. А зараз ще додасться тест на міцність даху.

Наприклад, з компактних автомобілів в 2009 році тільки Honda Fit має знак «Краща безпека». На тесті міцності даху Honda Fit отримав оцінку «прийнятно» і наступного року позбудеться привілею вважатися за найбезпечніший автомобіль в своєму класі на ринку Америки.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com