Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Внутрішній ворог

Друга хвиля світової фінансової кризи майже не зачепить Україну. Найбільша загроза України — дефіцит Держбюджету, для покриття якого НБУ може проводити додаткову емісію гривні. Таку думку висловив колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

Зокрема, він сказав: «На мій погляд, слід боятися не другої хвилі світової кризи. Вона вже нас зачепити майже не може. В меншій мірі зачепить. Нам і так закриті міжнародні фінансові ринки — ми вже рік не можемо залучити там коштів. Більший ризик несе не ця хвиля кризи світової, а внутрішні чинники, які починають діяти. Найбільша загроза Україні — це дефіцит бюджету».

За оцінками екс-міністра, бюджет отримає цього року до загального фонду 150 мільярдів гривень, а витратити хочуть майже в 2 рази більше. «Виникає просте питання — що буде з джерелом фінансування таких видатків, якщо на вході стільки немає?... Виникає просте питання — де взяти гроші? Скільки Україну утримуватиме Міжнародний Валютний Фонд?  І у яких розмірах? Я стверджую, що у таких масштабах утримання не буде. Саме дефіцит бюджету був причиною тих проблем, які пережила Україна у 90-ті роки. До того часу, поки країна не позбудеться «повітряних»  грошей, завжди сокира буде занесена над Україною. Країна мусить позбутися спроб жити ілюзіями», — резюмував полі­тик.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com