Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Юпітер зіштовхнувся із невідомим небесним тілом

Космічний телескоп Hubble сфотографував поверхню Юпітера, на якій з’явився великий слід від потужного зіткнення з небесним тілом, що трапилося 19 липня цього року.

Зіткнення Юпітера з іншими небесними тілами спостерігалося до цього лише один раз — 15 років тому. Тоді в гравітаційне поле газового гіганта затягло комету Шумейкер-Леві 9. Небесне тіло зруйнувалося на кілька великих осколків, які впали на Юпітер та утворили на ньому чорні плями. «Це дуже рідкісне за своїми масштабами зіткнення, і нам дуже пощастило, що ми можемо спостерігати його за допомогою Hubble. Перші зроблені знімки показали най­дріб­ніші деталі плям, що формуються в неспокійній атмосфері Юпітера, які, можливо, утворилися із осколків основного тіла», — сказала Емі Саймон-Міллер, фахівець із Центру космічних польотів імені Годдарда. Астрономи вважають, що розмір об’єкта, що врізався в атмосферу планети, становив кілька футбольних полів, а енергія зіткнення перевищувала енергію тунгуського вибуху у тисячі разів.

Вчені стверджують, що після повної перевірки та перекалібрування знову встановленої на Hubble камери зможуть розібрати набагато більше деталей на поверхні планети. Як повідомлялося, першим пляму на Юпітері від зіткнення з невідомим небесним тілом зауважив австралійський астроном-любитель Ентоні Уеслі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com