Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Впроваджують шаріат

У секторі Газа, контрольованому ХАМАСом, помалу вводять ісламські закони всупереч обіцянкам в 2007 році не застосовувати норми шаріату на цій території.

Лондонська газета Al-Quds Al-Arabi повідомляє про проведення «виробничої наради», присвяченої даному питанню. У нім взяли участь представники міністерства внутрішніх справ, у справах релігій і асоціація військових адвокатів. Нарада склала «Загальний Моральний Список», який, як очікується, буде опублікований.

Один з керівників міністерства релігій шейх Юсеф Фархат заявив, що метою впровадження кодексу є «збереження моральних шляхів суспільства».

Зміст цього кодексу будівельників ісламізму вельми повчальний і кидає світло на сучасний стан моралі в Газі, особливо того, що стосується стосунків між статями.

Кодекс забороняє «неналежну поведінку поблизу жінок». У перекладі людською мовою це означає, що побачивши на вулиці жінку без супроводу, не можна їй сигналити, свистіти або улюлюкати. У списку законів також забороняється «демонстрація знаків, що підбурюють до пороку на вулицях», — тобто, з вітрин магазинів приберуть манекени. «Збирання в натовпи» також буде заборонено з тим, щоб не допустити змішування представників різних статей.

Крім того, буде виданий спеціальний декрет, що зобов’язує жінок носити хиджаб і мішкуватий одяг з тим, щоб вони не могли публічно демонструвати свою фігуру.

У липні сотня палестинок, що втратили чоловіків у зимових боях в секторі Газа, повторно одружилися на масовій церемонії, яку організував правлячий в анклаві рух ХАМАС. Більшість з них поєднувалися шлюбом з родичами загиблого чоловіка. ХАМАС пообіцяв виплатити 2,8 тисяч доларів кожному, хто візьме в дружини овдовілу мешканку анклава.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com