Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Мобільні телефони на реєстрацію

Держкомпанія «Український державний центр радіочастот» («Укрчастотнагляд») запустила в експлуатацію інформаційну систему реєстрації мобільних телефонів за кодом IMEI. Цим кодом є унікальний серійний номер мобільного телефону, який ідентифікує конкретний апарат.

Нововведення покликане обмежити «сірі» постачання телефонів і вирішити проблему їх крадіжок. За словами начальника відділу зв’язків з громадськість і ЗМІ «Укрчастотнагляду» Олександра Бондаренка, на даний момент в системі вже зареєстровано близько 200 тисяч кодів, пише «Дело».

Реєстрація IMEI-кодів мобільних у базі «Укрчастотнагляду» проводиться з кінця березня цього року. Відповідне розпорядження ще в лютому зробила Національна комісія регулювання зв’язку (НКРЗ). Також комісія заборонила продаж незареєстрованих по IMEI-коду мобільних телефонів з 1 липня.

У свою чергу «Укрчастотнагляд» зобов’язав операторів мобільного зв’язку до жовтня надати IMEI-коди телефонів своїх абонентів. До цього часу в системі буде сформований так званий чорний список, до якого увійдуть коди втрачених або вкрадених телефонів.

Оператори мобільного зв’язку від схеми роботи регулятора не в захваті. За їхніми словами, чинне законодавство не містить механізмів відключення телефонів, серійні номери яких не включені до бази даних, і передбачає їх відключення тільки на підставі рішення суду.

«І зовсім не зрозуміло, чому проблема, яка створюється дистриб’юторами і митними органами, має вирішуватися за рахунок операторів. Нам доведеться впровадити систему, яка перевірятиме наявність коду в базі центру, і залежно від цього або вирішувати, або блокувати роботу телефону в мережі», - розповів представник одного з мобільних операторів, що побажав залишитися неназваним.

На думку представників «Київстару», в результаті нововведення обсяги контрабанди і крадіжок телефонів якщо і знизяться, то трохи. «До того ж в мережах українських операторів працюють тисячі телефонів з однаковими «перепрошитимі» кодами», - пояснюють в прес-службі «Київстару». Тому відключення одного «перепрошитого» коду може призвести до блокування десятків телефонів.

Крім того, дистриб’ютори, які займаються «сірими» постачаннями, вже змогли виявити декілька прогалин у новій системі, що дозволить їм продовжити свій бізнес. Цю інформацію підтверджують і самі оператори.

800 мільйонів гривень становитимуть надходження до держбюджету від продажу мобільних телефонів цього року після введення реєстрації IMEI-коду. Такий прогноз робить Держмитслужба України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) запровадила новий порядок ввезення і реалізації мобільних телефонів. В Україні створено єдиний реєстр легально ввезених телефонів, а операторів мобільного зв’язку зобов’яжуть вживати заходів відносно абонентів, чиї телефони не значаться в цьому реєстрі. Продавці ідею боротьби з «сірим» імпортом підтримують. Проте ефективність механізму, запропонованого НКРЗ, викликає сумніви у експертів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com