Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Відкрито бази даних по ДТП ДАІ

З 20 травня страхові компанії отримали доступ до бази даних по ДТП. Це необхідно для оперативного отримання інформації про ДТП і прискорення процесу виплат страхових відшкодувань, рівень яких з початку року знижується.

У профільному бюро страховикам, що затягують виплати, вже почали загрожувати припиненням ліцензій. З 20 травня всі страхові компанії (СК), які є членами Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ), зможуть дістати доступ до бази даних дорожньо-транспортних пригод Державтоінспекції (ДАІ). «У разі дорожньо-транспортної події співробітники ДАІ обробляють подані учасниками ДТП матеріали, документи. На їх підставі формується картка ДТП, яка вноситься до бази. На основі цієї картки формується інформаційна довідка про подію», — розповів виданню «Комерсант-Україна» заступник генерального директора МТСБУ Іван Гумінський. За словами І.Гумінського, СК зможуть безкоштовно і оперативно отримувати інформацію про ДТП при врегулюванні страхових випадків обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. Форми довідки з місця події і картки розроблялися три роки, а про намір впровадити нову схему роботи в МТСБУ заявляли ще рік тому. «Зараз ми хочемо все це відпрацювати на практиці», — сказав І.Гумінський. У МТСБУ вже поступили заявки на отримання доступу до бази ДАІ від 12 страховиків з 90 членів.

Очікується, що нововведення прискорить процес виплат страхових відшкодувань потерпілим. Але зрозуміти, наскільки схема ефективна, можна буде тільки через один-два місяця. «Якщо на руках у клієнта є картка, довідка і решта всіх документів, а компанія не виплачує — з такими страховиками потрібно прощатися і просити Держфінпослуги припинити їх ліцензію на цей вид діяльності», — вважає І.Гумінський. За даними МТСБУ, у 37 з 90 СК показник рівня врегулювання значно нижчий, ніж в середньому по членах бюро. Десять компаній врегулювали менше 50% подій, а сім компаній — від 18% до 26%. За чотири місяці цього року в МТСБУ вже поступило 345 скарг на 59 компаній. З них 264 скарги стосуються затягування термінів розгляду справ.

Страховики не обіцяють прискорення виплат. «Якщо не буде зрозуміла причина аварії, розгляд затягне виплати. Якщо ж буде якась фальсифікація, це відразу буде видно, а за цим іде відмова», — говорить голова ради СК «Страхові традиції» Дмитро Гончаров. На думку голови правління СК «Аска» Александра Сосиса, для поліпшення процесу врегулювання необхідно, щоб при складанні документів чітко визначався винуватець ДТП. «Якщо в цій базі буде визначений винуватець, в чому я сумніваюся, тоді це допоможе. А якщо не буде, то страхові компанії чекатимуть вирішення суду або для прискорення процесу по матеріалах справи визначатимуть винного самі», — сказав він.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com