Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Показати красу танцю

«Важливо за допомогою своїх здібностей показати красу танцю», — відкрив секрет успіху керівник ансамблю танцю «Перлина» Андрій Науменко.

Протягом життя кожна людина прагне до самовираження. Показати свої бажання і виявити почуття можна різними способами, серед яких — танець. Жити — означає по­стійно рухатися вперед. А одним із засобів руху є танець, який в гармонії з тілом допомагає людині самовиражатися. Управлінський вищий навчальний заклад Міжрегіональна Академія управління персоналом допомагає студентам розкрити свої таланти завдяки роботі різноманітних театральних студій, гуртків тощо. Вже четвертий рік поспіль ансамбль танцю «Перлина» є візитною карткою Міжрегіональної Академії управління персоналом завдяки своїм високим досягненням у сфері танцювального мистецтва. Особливістю цього танцювального колективу є те, що він спеціалізується на народних танцях, які є найближчими та найприроднішими для людини. Нещодавно, ансамбль танцю «Перлина» отримав гран-прі на VIII Міжнародному фестивалі «Нові зірки танцю», який відбувся в Ялті. Про свої враження від конкурсу та про емоційне життя Ансамблю розповів його художній керівник Андрій Науменко та студенти МАУП — учасники ансамблю танцю «Перлина»

— Танець — це пісня душі. На якому місці у Вашій душі є ансамбль. Як давно Ви займаєтеся хореографією?

— Ніколи не задумувався над цим питанням. Я не можу сказати, що танець — це все моє життя, але і без нього свого життя я не уявляю. Скоріш за все, танець — це яскравий спосіб самовираження. Для мене особливо важливо ознайомити людину з майстерності танцю. Хореографічним мистецтвом я займаюсь вже досить давно. З 1972 року поринув у танцювальний світ, розпочав професійно і сер­йозно займатися танцями. З 1995 року почав викладати танці, а у 2005 році мною було створено ансамбль танцю «Перлина». Зараз до основного складу ансамблю входять близько сорока чоловік, крім того у нас є так звана студія соціальних танців, де всі бажаючі можуть підготуватися до участі у зимовому або весняному балі. Більшість учасників ансамблю танцю — студенти МАУП.

— До ансамблю приймаєте всіх бажаючих, чи є певні критерії?

— Коли людина приходить в ансамбль, не має значення, вміє вона танцювати чи ні, була раніше в якомусь танцювальному колективі чи новачок у цій справі. Важливо, щоб людина хотіла танцювати і робила це з душею. Наш ансамбль — це одна велика сім’я, де всі рівні, і тому головне — за допомогою своїх здібностей показати красу танцю.

— Звідки така назва «Перлина». Чи ховається у назві певний підтекст?

— Підхід до вибору назви ансамблю був досить серйозним. Всім відомо, як з’являються перли, коли маленька піщинка потрапляє до мушлі і через певний час стає перлиною — однією із найдорожчих прикрас у світі. Звідси і філософський підтекст, коли протягом певного часу можна створити продукт, який невдовзі буде високо оцінений. До того ж нещодавно мені став відомий той факт, що перли не можна зберігати довго як коштовності, оскільки через певний час вони починають руйнуватися. Так і в танці — ніколи не можна зупинятися на досягнутому, потрібно постійно іти далі.

Рідна стихія перлів — це море, вода. Танець — це також свого роду стихія, поринувши в яку людина пізнає інші сторони життя.

— Нещодавно Ви здобули значну перемогу. Розкажіть про конкурс — коли відбувався, хто зі студентів МАУП їздив до Ялти, які інші танцювальні колективи брали участь у конкурсі?

— В період з 5 по 10 травня у Ялті відбувся VIII Міжнародний фестиваль «Нові зірки танцю», який проходив за сприяння фонду «Нові імена». Загалом у конкурсі брали участь 12 колективів, здебільшого представники Росії. На конкурсну програму за умовами фестивалю ми підготували три танці: жіночий танець «Дібровчанка», чоловічий танець «Буковинський» і російський народний танець «Калинка». За результатами оцінок журі наш Ансамбль отримав диплом лауреата Гран-прі в номінації «Народний танець».

Особлива подяка керівництву Академії, яке всіляко підтримує нас, для участі у конкурсі нам було виділено комфортабельний автобус та водія, які були постійно з нами. За період проходження конкурсу ми проживали на базі одного з готельних комплексів. Учасники колективу мали можливість погуляти по місту, відпочити, розважитись.

— Що, на Вашу думку, допомогло «Перлині» здобути гран-прі? Чим Ваші вміння відрізнялися від майстерності інших колективів?

— Я не сподівався на таку високу нагороду. Але, вважаю, що за всі роки існування ансамблю саме в Ялті ми показали на цей час найвищий рівень майстерності у виконанні танців. Уміло виконані танцювальні рухи, майстерність постановки, яскраві костюми, якісний музичний супровід — це поєднання тих складових, які допомогли нам здобути перемогу. Самовіддача танцюристів — одна з найважливіших запорук успіху ансамблю танцю. До того ж, реалізація нашого девізу на сцені — «Танцюю з душею, танцюю для душі» незмінно допомагала у конкурсі.

— Яке значення для колективу і особисто для Вас має чергова перемога?

— Я не можу сказати що це — перемога, точніше черговий успіх. Здобути перемогу, на мою думку, це реалізувати всі поставлені завдання. Міжнародний хореографічний фестиваль у Ялті — це своєрідний поштовх на здобуття нових досягнень. В Ялті, від представників Німеччини, на наступний рік ми отримали запрошення в Італію — взяти участь у конкурсі «Кубок світу серед танців».

— Розкажіть про плани на майбутнє?

— 29 травня ми беремо участь у культурній програмі «Богатирських ігор», які пройдуть на території МАУП. Також нам приємно, що відомий Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України запросив нас на святкування свого 70-річного ювілею. Тож наш колектив не має і хвилинки для відпочинку, постійно працюємо, вдосконалюємо свої вміння, рухаємось все далі і далі. Головне, що надає нам наснаги — це внутрішня енергія, танці з душею і для душі.

Під час бесіди з Андрієм Науменком на репетицію почали сходитися студенти МАУП, учасники ансамблю танцю «Перлина», які переповнені враженнями від поїздки до Ялти. Студентка ІІІ-го курсу Інституту менеджменту і бізнесу МАУП Катерина Антоненко вже три роки займається в ансамблі і з радістю говорить про нього: «Мені подобається танцювати з емоціями, а не просто повторювати рухи». Для Андрія Кравченка, студента ІІІ-го курсу Інституту міжнародної економіки та інформаційних технологій МАУП — танці — це невід’ємна частина всього культурного життя Академії: «Раніше я думав, що танці і я — речі несумісні, але зараз просто не уявляю свого життя без танців і навіть після закінчення МАУП буду продовжувати займатися танцювальним мистецтвом». Цього року, ансамбль танцю «Перлина» поповнився новачком — студентом І-го курсу Економіко-правового технікуму Олексієм Наконечним, який показує непогані результати: «Раніше я ніколи не займався танцями, а коли мене запросили до колективу, тепер з душею танцюю кожен танець».

Ансамбль танцю «Перлина» — це велика родина, учасників якого об’єднує єдине бажання — танцювати з душею. Ця родина приймає всіх охочих до свого колективу, головне, щоб було бажання танцювати для душі і дарувати радість танцю всім довкола.

Бажаємо «Перлині» нових успіхів і досягнень у їхній нелегкій і творчій справі.

 

 

Наталя Василець

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com