Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Повернулись до старого?

На парламентських виборах у Сальвадорі (на північному сході Бразилії) перемагає опозиційна партія, в яку входять колишні бойовики з Національно-визвольного фро­нту Фарабундо Марті (НВФМ), передає сьогодні Бі-Бі-Сі. Після підрахунку 70% голосів НВФМ значно випереджає консервативну партію влади Арена.

Проте Арена значно лідирувала у ході муніципальних виборів, що відбулися раніше, і тому, як говорять експерти, жодна з партій не зможе набрати достатньої кількості місць, щоб скласти абсолютну більшість в Національній Асамблеї.

Перемога Національно-визвольного фронту Фарабундо Марті, якщо вона все-таки відбудеться, стане першою після завершення громадянської війни в країні у 1992 році.

Настрої громадськості в країні останнім часом помітно змінилися, і багато хто підтримує опозицію навіть не зважаючи на те, що в її склад входять колишні бойовики.

Представники НВФМ все частіше займають пости мерів в різних містах країни. Проте місцева влада в столиці країни Сан-Сальвадор як і раніше залишається в руках у правлячої Арени.

За словами аналітиків, міцні позиції Національно-визвольного фронту Фарабундо Марті вселяють політикам лівого толку впевненість у тому, що їхній кандидат зможе одержати перемогу на президентських виборах, намічених на 15 березня.

Як вважають експерти, багато у чому це станеться через те, що лідеру фронту, колишньому журналісту телеканалу Сі-Ен-Ен Маурісіо Фунесу вдалося переконати виборців, що НВФМ — це ліво-центристська партія, готова співпрацювати із Вашингтоном.

Фунес спростував заяви своїх опонентів про те, що НВФМ бажає налагодити тісні зв’язки з лідером Венесуели, соціалістом Уго Чавесом і встановити у Сальвадорі подібну систему управління.

Фронт національного звільнення імені Фарабундо Марті (ісп. Frente Farabundo Martн para la Liberaciуn Nacional, FMLN) — зонтична структура п’яти громадських і політичних організацій, опозиційних військово-олігархічному режиму Сальвадору.

Одна із сторін Громадянської війни в Сальвадорі носить ім’я діяча робочого і комуністичного руху Сальвадору Фарабундо Марті.

Створено 11 жовтня 1980 року. До складу Фронту національного звільнення увійшли ЕПР, ФПЛ, ФАРН, ПРТК і ФАЛ, які делегували по 3 представники від групи в директорат руху.

Всі партії у складі фронту при цьому залишалися самостійними. На озброєння взята була в’єтнамська стратегія довгої боротьби «проти імперіалізму і місцевої олігархії». Передбачалося нарощувати дії в сільській місцевості і готувати грунт в містах, доки не наступить рішуча година

НВФМ за підтримки Куби і Нікарагуа вела партизанську війну проти режиму з 1980 по 1992 роки, зараз трансформувалася в політичну партію.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com