Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Свята вода, Борони нас!

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відзначили свято Водохреща.

Традиційно в Академії відзначають народні православні свята. У Міжрегіональній Академії управління персоналом відзначили традиційне православне свято — Водохреща. Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.

Згідно з біблійними переказами, коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

В цей день у МАУП біля каплиці в ім’я Св. Георгія Побідоносця відбулося освячення води. Всі бажаючі — студенти, викладачі, працівники Академії —  мали можливість бути присутніми на молебні, набрати посвяченої води. Отець Діонісій, в це велике православне свято, побажав усім присутнім здоров’я, творчого натхнення, сили у подоланні перешкод, які траплятимуться на життєвому шляху.

Віддавна, в народі, посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com