Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Бомба-дротик Гітлера

Зброя з високою точністю ураження та швидкістю 700 миль на годину з точністю могла визначити цілі нацистів та нанести суттєву шкоду Англії. Принаймні так вважали німецькі вчені, коли проектували цю зброю терору.

Гітлер все більше і більше зневірявся знайти способи розладнати плани своїх противників наприкінці Другої світової війни. І тоді нацисти придумали Сайлент Дарт (в перекладі з англійської – Мовчазне перо або дротик Прим. редакції). Планер повинен був звільнити від великих літаків. Керуємий пілотом Люфтвафе, міг спікірувати на земля, несучи 1 000 кг бомбу. В останній момент пілот міг випустити бомбу та наповнити великий аеростат, прив’язаний до літака. Припускалося, що доки бомба досягне ціль, аеростат віднесе Дарт далеко від небезпечної зони, мандрівка, таким чином, могла бути небезпечною. 

Ці плани, які побачили світ через 60 років після їх створення, можуть здатися такими, що не відповідають дійсності, однак малюнки Дарта олівцем, які були знайдені союзниками в липні 1945 року, для нацистів, можливо, представлялися досить реальними.

Аукціоніст Ричард Дейві, який реалізує ескізи, каже: «Плани не були датовані, тому ми не знаємо не були вони реалізовані через те, що не вистачило часу, чи з іншої проблеми». Креслення знайшов Ріхард Рекс, якого було направлено до Німеччини з метою влаштування безкоштовних медичних закладів після Потсдамської конференції. Конференція була скликана задля того, щоб вирішити як переможена Німеччина повинна керуватися в післявоєнний час.

Відставний комодор авіації, історик Грехам Питчфорк: «Ближче до кінця війни нацисти розвивали дуже багато дивних проектів. Яким би дивним це не уявлялось для нас, німецькі науковці відомі своєю винахідливістю. Вони були відчайдушними щоб розробити зброю терору, саме тому вони розробили V1, V2 та V3.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com