Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У президента Росії своя думка

Президент Росії Дмитро Медведєв вважає, що тема «голодомору» використовується в Україні для досягнення сьогочасних кон’юнктурних політичних цілей.

Як повідомила в п’ятницю вранці прес-служба Кремля, Медведєв направив послання президентові України Віктору Ющен­ку. «Шановний Вікторе Андрійовичу, у зв’язку з Вашими посланнями, присвяченими проблематиці так званого «голодомору», а також кроками, що робляться українським керівництвом у цьому питанні, вважав за необхідне детально викласти наші принципові оцінки й підходи», — мовиться в тексті послання.

«Поки ж вимушений зазначити, що в Україні трагічні події початку 1930-х років використовуються, на нашу думку, для досягнення сьогочасних кон’юнктурних політичних цілей», — зауважується в документі.

Медведєв зазначає, що «в зв’язку з цим наполегливо мусолиться теза про «цілеспрямований голодомор-геноцид українців». В результаті в тому числі й Ваших особистих зусиль ця лінія навіть отримує законодавче оформлення».

«Маю на увазі, зокрема, прийнятий 28 листопада 2006 року Верховною Радою й підписаний Вами закон, в якому стверджується, що «голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом українського народу». Згадаю й Вашу ініціативу встановити кримінальну відповідальність за заперечення викладеної в законі версії подій цього періоду. Таким чином, не чекаючи результатів усебічного вивчення проблеми компетентними експертами, нав’язується однозначна кваліфікація того, що відбулося», — пояснює президент РФ.

Медведєв також зауважує, що «голод 1932-1933 років у Радянському Союзі не був спрямований на знищення будь-якої окремої нації. Він став наслідком засухи і насильницької колективізації й розкуркулення, що проводилися відносно всієї країни, а не однєї тільки України».

«Зауважу й на тім, що рішення про колективізацію ухвалювалися багатонаціональним керівництвом СРСР і союзних республік, а політика насильницьких продзаготівель здійснювалася в Україн­ській РСР переважно українськими кадрами, що не тільки завзято виконували вказівки центру, але й що нерідко висували «зустрічні плани», зокрема з репресій проти своїх братів, самих же українців», — мовиться в посланні.

«Історична правда вимагає від нас відповідального підходу. А спроби вдаватися тут до «національного критерію» — несправедливі щодо пам’яті загиблих, не кажучи про сумнівні юридичні підстави для подібних визначень», — наголосив президент РФ.

Медведєв також заявив, що не вважає за можливе брати участь у заходах з нагоди роковин голодомору, що відзначаються в Україні, й пропонує Ющенку почати роботу з формування спільних підходів щодо подій 1930-х років і спробувати виправити «перекривлення», яке намітилося в освітленні цього питання Києвом.

«Пропоную розпочати роботу з формування спільних підходів щодо цих подій. При цьому було б доцільно привернути й експертів із Казахстану, Білорусії, інших зацікавлених держав СНД», — наголошується в документі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com