Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Рада міністрів ЄС і вибори в Білорусі

Рада міністрів іззагальних справ тазовнішніх відносин ЄСзакликає Білорусь провести чесні вибори іготова переглянути санкції проти країни. Як повідомляє УНІАН, про це йдеться в ухвалених сьогодні Радою висновках щодо ситуації у Білорусі.

“Рада оцінить ситуацію в Білорусі у світлі парламентських виборів і прогресу, зробленого Білоруссю на шляху до демократичних цінностей та прав людини, і готова переглянути обмежувальні заходи проти представників влади Білорусі”, зазначається у документі. Крім того, європейські міністри наголосили на готовності розширити офіційні, торговельні та культурні обміни, а також запросити Білорусь до участі у Європейській політиці сусідства та збільшити фінансову допомогу країні.

У документі міністри привітали звільнення в Білорусі трьох останніх визнаних в світі політичних в’язнів – Олександра Казуліна, Сергія Парсюкевича та Андрія Кіма. Рада нагадує, що розглядатиме звільнення всіх політичних в’язнів як важливий крок до приєднання Білорусі до фундаментальних демократичних цінностей, поваги прав людини та верховенства права.

Міністри зазначили, що звільнення політичних в’язнів було умовою для зняття певних обмежувальних заходів проти влади Білорусі. Водночас, зауважили міністри, залишається серйозна стурбованість щодо дотримання прав людини в країні. Міністри ЄС наголосили, що демократичне проведення парламентських виборів 28 вересня є ще однією можливістю для Білорусі продемонструвати свою повагу до демократичних цінностей. У зв’язку з цим вони привітали запрошення місії ОБСЄ для спостереження за виборами і наголосили на необхідності гарантувати представникам місії допуск до усіх етапів перебігу виборчого процесу.

Рада міністрів також наголосила на важливості гарантувати права опозиції як у висуванні кандидатів, так і в допуску до участі у виборчих комісіях та для виступів у пресі.

Як повідомлялось раніше в серпні 2008 року білоруська влада схвалила рішення про звільнення трьох політичних в’язнів: Казуліна, Парсюкевича та Кіма. Це рішення вже привітали представники ЄС та США.

6 вересня цього року під час неформального засідання Ради міністрів з питань закордонних справ ЄС у французькому Авіньоні обговорювалося питання про можливість зняття ряду санкцій з Білорусі.

Парламентські вибори в Білорусі заплановано на 28 вересня. Білорусь запросила ОБСЄ надіслати своїх спостерігачів для спостереження за виборами. Водночас, ряд кандидатів від опозиційних сил не були зареєстровані ЦВК або самі відмовилися від участі у виборах. Зараз опозиція обговорює можливість та доцільність бойкотування парламентських виборів.

newsru.ua

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com