Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Буде щомісячна доплата

Особи, що працюють у зоні відчуження, отримуватимуть щомісячну доплату у розмірі 945 гривень (150% від мінімальної заробітної плати).

На засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативою Міністерства праці та соціальної політики було прийнято постанову «Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження». Вона замінить Постанову Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року «Про доплати і компенсації особам, що працюють у зоні відчуження» (її дія закінчується 1 січня 2009 року).

Згідно з новою Постановою, з 1 січня 2009 року по 1 січня 2012 року вищезазначеним особам щомісяця виплачуватиметься доплата до зарплати у розмірі 150% від мінімальної заробітної плати.

Слід підкреслити, що попередня постанова передбачала фіксовану виплату у розмірі 264 гривень.

 Міністр зазначила, що протягом 10 років, у період з 1996 по 2006 роки, реальна зарплата особам, що працюють у зоні відчуження, зросла тільки на 12%. У 2006 році доплата особам, що працюють у зоні відчуження, становила 118,8 гривень, з квітня 2007 вона становить 264 гривні.

«Оскільки робота в зоні відчуження відноситься до робіт з особливо шкідливими умовами праці, прийняття зазначеного акта дозволить упорядкувати умови оплати праці в зоні відчуження та зменшити плинність кадрів», — наголосила Людмила Денісова.

Дія Постанови «Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження» поширюється на:

осіб, які постійно працюють чи виконують службові обов’язки у зоні відчуження, а також осіб рядового та начальницького складу органів вну­трішніх справ, органів і підрозділів служби цивільного захисту Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, військовослужбовців внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, які постійно виконують службові обов’язки у зоні відчуження або відряджені у цю небезпечну зону.

Загальна чисельність осіб, що є отримувачами доплати за роботу у зоні відчуження, становить 7 418 громадян.

За матеріалами інтернет-сайтів

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com