Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У Всесвіті знайшли гігантський прискорювач елементарних часток

Астрономи вперше виявили, що околиця нейтронної зірки (пульсара) працює як гігантський космічний прискорювач елементарних часток.

Фахівці повідомляють, що об’єктом для вивчення став пульсар, який знаходиться у Крабоподібній туманності (Crab Nebula) на відстані 6500 світлових років від Землі.

Під час вивчення пульсара учені вимірювали параметри випромінювання цього космічного тіла, використовуючи європейський супутник INTEGRAL. У результаті було встановлено, що більше 46% рентгенівського випромінювання пульсара є поляризованим певним чином.

За словами вчених, високий відсоток поляризованого випромінювання вказує на впорядкованість магнітного поля поблизу пульсара. Вони також думають, що це упорядковане поле розганяє елементарні частки і ніби вистрілює їх у космічний простір.

Крабоподібна туман­ність є залишком наднової, яку спостерігали китайські й арабські астрономи ще в 1054 році нашої ери впродовж 23 днів. Після цього нова зірка вибухнула і з її залишків сформувалася нейтронна зірка — космічний об’єкт радіусом 10-20 кілометрів, що складає переважно з нейтронів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com