Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Грузія у стані війни з Росією

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в суботу на засіданні Ради національної безпеки повідомив про рішення ввести в Грузії військовий стан.

«Я підписую указ про введення військового стану і передам його в парламент для затвердження, тому що Грузія знаходиться в стані військової агресії з боку Росії», - цитує Саакашвілі «Інтерфакс».

За його словами, ця агресія здійснюється не тільки щодо Цхінвальского регіону, але й Абхазії. «Вона здійснюється не тільки силами ВПС Росії, але і її сухопутними військами», - сказав Він попросив, щоб усі державні об’єкти працювали в надзвичайному режимі.

«Грузія чекає від світового співтовариства відповідної реакції на російську агресію», - заявив він на засіданні Ради нацбезпеки. Він підкреслив, що веде інтенсивні переговори з лідерами держав і міжнародних організацій з метою «запобігання російської агресії».

Саакашвілі заявив, що «у Грузії насправді вирішується не тільки доля Грузії, але й усього світу». «Якщо в перші дні російська машина агітації добре працювала, мовляв, б’ють нечисленних осетин, то тепер усі розібралися у всьому і зрозуміли, що Росія давно готувала агресію проти Грузії», - сказав президент.

У той же час, парламент Грузії в суботу на надзвичайному засіданні одноголосно затвердив декрет президента Михайла Саакашвілі про введення терміном з 9 серпня на 15 днів військового стану на всій території Грузії.

Як сказав після голосування голова парламенту Давид Бакрадзе, даний декрет не утискає основних прав громадян, і в країні збережеться звичайний темп життя.

Разом з тим, МЗС Грузії в розповсюдженій у суботу заяві звинувачує РФ у початку повномасштабної військової агресії проти суверенної держави.

«Російська військова авіація по всій території Грузії бомбить цивільні і військові об’єкти. В акваторію Абхазії спрямовані військові судна Чорноморського флоту», - відзначається в заяві МЗС Грузії.

«Російська Федерація намагається замаскувати відкриту військову агресію проти сусідньої суверенної держави під так звану «гуманітарну допомогу», операцію по примусі до миру», - йдеться в документі.

МЗС Грузії заявляє, що «сьогодні Грузія фактично знаходиться в стані війни з Росією».

Українська правда

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com