Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Реалізація інтересів дітей

Середня спеціальна освіта стає дедалі популярнішою на ринку освітніх послуг. Чимало молодих людей по закінченні школи прагнуть продовжити навчання саме у професійному освітньому закладі, який має свої переваги. Наприклад, по завершенні навчання у технікумі чи професійному училищі молода людина має більше вибору: може продовжити навчання у вищому навчальному закладі або ж іти працювати за фахом. Спектр яких в цих закладах, до слова, надзвичайно розширився останнім часом. То ж нині спеціальні професійно-технічні освітні установи пропонують підготовку і за такими нагальними спеціальностями, як юрист, економіст, менеджер.

Економіко-правовий технікум при Міжрегіональній Академії управління персоналом – один з кращих у справі підготовки фахівців. Тут навчають за трьома напрямками – «Організація виробництва», «Економіка та підприємництво» та «Правознавство». Заклад гідно зарекомендував себе на ринку освітніх послуг. А випускники технікуму – на ринку праці. Як потрапити на навчання до технікуму, і які його особливості – про це розмовляємо із заступником директора з виховної роботи Економіко-правового технікуму при Міжрегіональній Академії управління персоналом Світланою Прокопенко.

– В нашому закладі сьогодні три напрямки: «Економіка та підприємництво», «Правознавство» і «Організація виробництва». У нас навчається майже півтори тисячі студентів – майбутніх менеджерів, юристів, бухгалтерів, фінансистів, програмістів, банківських працівників, управлінців в галузі туристичного та готельного бізнесу. Наш заклад має нині дві філії – в Дарниці та Святошині. Також наш заклад готує нині фахівців із соціальної роботи. В 2006 році ми відкрили заочне відділення. А, отже, нашим студентом може стати будь-хто забажає, з будь-яким рівнем освіти.

– Які правила вступу до ЕПТ?

– Щоб стати нашим студентом, потрібно передусім мати документ про базову середню освіту, або повну середню освіту. А, по-друге, треба скласти іспити. Наші абітурієнти пишуть диктант з української мови, а також проходять тестування відповідно до обраного профілю. Це може бути всесвітня історія, правознавство, географія України, математика, тобто, все залежить від обраного фаху.

– Де можуть працювати випускники ЕПТ?

– Як правило, наші студенти – ті, які хочуть працювати, знаходять собі роботу ще під час виробничої практики на третьому курсі. Практику вони проходять в туристичних агенціях, рекламних фірмах, банках, страхових компаніях, судах, юридичних конторах – як в приватних, так і в державних структурах, а також громадських організаціях. Ті студенти, які себе гарно зарекомендували, зазвичай запрошуються на роботу туди, де вони проходили практику. Також в Міжрегіональній Академії управління персоналом працює Центр організації практики, працевлаштування студентів та роботи з випускниками, який регулярно проводить ярмарки вакансій за участю крупних роботодавців, а також допомагає у працевлаштуванні випускників у своїй поточній роботі. Ті, хто має намір продовжувати навчання після закінчення технікуму, може вступати до вищих навчальних закладів одразу ж на третій курс. Зокрема, до будь-якого з численних інститутів Міжрегіональної Академії управління персоналом. В цьому сенсі ЕПТ дуже привабливий навчальний заклад…

– А до інших закладів?

– Все залежить від того, який студенти оберуть фах, і чи буде він відповідати тому фахові, який вони обиратимуть у ВНЗ. Якщо випускник технікуму, наприклад здобував освіту за спеціальністю «Правознавство», і захоче вступити на правознавство до ВНЗ, необхідно, щоб за цією спеціальністю та спеціалізацією вищий навчальний заклад готував. Тоді випускник технікуму йде одразу на третій курс. Єдина проблема, яка може виникнути в такому разі – відмінності у програмі підготовки. Тоді студенти складають академрізницю.

– Який в ЕПТ професорсько-викладацький склад?

– Викладач у навчальному закладі фігура надзвичайно важлива. Саме від викладача залежить, ким стануть його студенти. Наші викладачі вирізняються тим, що вони прагнуть підготувати не просто професіонала, знавця певної сфери знань, але виховати управлінця. Адже предмет можна досконало знати, але не вміти витягти з нього користі. Управлінець і знає, і правильно використовує. Проте вивчити на управлінця неможливо, його потрібно виховати, і наші викладачі намагаються виховувати управлінські якості у студентів. Більшість наших викладачів мають високі вчені звання, вищі категорії – таких у нас 80%. Саме завдяки їм наші студенти стають переможцями олімпіад, інтелектуальних конкурсів у місті. Наші студенти, наприклад, серед переможців конкурсу «Студент-ерудит».

– Чим, крім навчання, живуть студенти Економіко-правового технікуму?

– Звичайно, заклад не є заклад, а студент не є студент, якщо немає дозвілля. Наші студенти цікавляться мистецькими студіями, спортивними секціями. Вони мають можливість відвідувати понад два десятки різного роду гуртків. У нас досить часто проводять різні фестивалі, конкурси, концерти, творчі звіти, організовуємо туристичні поїздки, в тому числі і за кордон. Мені здається, що це завдання кожного закладу – продовжувати кращі навчально-виховні традиції, тобто забезпечувати реалізацію інтересів дітей.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com