Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нафта для Одеса – Броди є

Азербайджан найближчим часом поставить технологічну нафту для нафтопроводу Одеса - Броди.

Про це в понеділок, 30 червня, повідомили на спільній прес-конференції Президент України Віктор Ющенко і президент Азербайджану Ільхам Алієв. «Питання, яке у нас стояло під час енергетичного саміту (у травні в Києві) про постачання технологічної нафти, сьогодні вирішено», – заявив Ющенко.

Він також висловив надію, що питання з оператором по всій лінії нафтопроводу теж найближчим часом буде вирішено. Що ж до технічного складника, то Ющенко сказав: сьогодні створено міжнародне спільне підприємство «Сарматія», яке дуже динамічно працює над розвитком цього проекту.

Своєю чергою, Президент Азербайджану зазначив великий прогрес у реалізації цього проекту. Він наголосив, що вже багато зроблено, зокрема йде робота над підготовкою техніко-економічного обгрунтування проекту, і він сподівається, що прийняття ТЕО дасть змогу розпочати реалізацію проекту.

При цьому президенти прогнозують, що це може статися вже на жовтневому енергетичному саміті в Баку.

«Що ж до постачання першої, пробної нафти, то вона може бути втілена в життя найближчим часом», - сказав Алієв, зазначивши, що для цього необхідно вирішити технічні питання - дороги поставки каспійської нафти в чорноморські порти.

«Потенціал Азербайджану дає йому можливість транспортувати нафту в різних напрямах. Гадаю, найближчим часом ми почнемо пробне прокачування (нафтопроводом Одеса – Броди), щоб протестувати цей проект на практиці. Завдяки ТЕО матимемо повну картину про комерційну привабливість, але я впевнений, що технічні випробування також дадуть повнішу картину, і ми до цього готові», - сказав Алієв.

За матеріалами УНІАН, Інтерфакс-Україна

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com