Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МИНУЛЕ, ЗАСТИГЛЕ У КАМЕНІ

Тему козацтва, як і будь-які інші історичні сторінки минулого, відображено у літописах, прозі й поезії, кінострічках та художньому мистецтві. Монументально-скульптурне мистецтво завжди привертало увагу. Дивлячись на монументальну скульптуру, дуже добре можна відчути не лише минуле, а й величність історичної особи, які зображено.

Недавно у Черкасах відкрився фестиваль монументальної скульптури з каменю на тему козацтва під назвою: «І в камені живе душа». Вздовж усієї алеї парку вишукувалися в ряд кам’яні герої знаменитої „Енеїди” І.П. Котляревського. Майстри- художники створювали свої композиції не покладаючи рук прямо на очах. Серед них були і вільні художники, і викладачі з художньої кераміки та різблення по каменю, і учні факультетів декоративно-прикладного мистецтва...

Головну композицію титульної сторінки кам’яного твору під назвою «Енеїда», на якій зображено Енея з шаблею, виконав народний художник України Анатолій Алексєєв. Постійно працював та викладав у сфері художньої кераміки, різьблення по дереву, графіці. Свій перший екслібрис зробив у 1974 році, всього виконав більш як 120 книжкових знаків. У 1975 році відбулася перша його персональна виставка. Він - постійний учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок: Лондон, Лейпциг, Веле, Вроцлав, Глівіч, Анкара, Шауляй, Гданськ, Пекін... А також дипломант Всеукраїнської виставки «Міста і культура України», лауреат конкурсу «Смарагдова ліра». З 2005-го викладає у Київському національному університеті технології та дизайну.

Наймолодший учасник фестивалю Зігура Микита виконав фрагмент прибуття гістя із Запоріжжя, вона так і називається «Гість із Запоріжжя». Микита народився 1984 року у Дніпропетровську. Навчався у середній художній школі ім. Т.Г. Шевченка. Зараз навчається у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури на відділенні скульптури. Протягом 2005 - 2008 років разом з братом брав участь у міжнародних фестивалях пісочної та снігової скульптури, зокрема у фестивалях лент-арту «Весняний вітер», сучасного мистецтва Gogolfest та у Всеукраїнському симпозиумі з каменю в Тустані. Мріє після закінчення навчання створити власну майстерню.

Фестиваль супроводжувався різними конкурсами, концертами за участі київських гуртів, ярмарком керамічної малої пластики та незрівнянної краси вишиванками з майстерні народної майстрині України Олександри Теліженко.

Ніка Бойко
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com