Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Обвинуваченим у справі Гонгадзе пред’явлено додаткове обвинувачення

Обвинуваченим у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Миколі Протасову, Валерію Костенку та Олександру Поповичу пред’явлено додаткове обвинувачення у завданні істотної шкоди іміджу держави та правоохороних органів.

Про це УНІАН повідомила адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

За її словами, відповідне клопотання представників прокуратури у понеділок задовольнила на черговому засіданні колегія суддів Апеляційного суду Києва.

Як зазначила Теличенко, формуючи зміну обвинувачення, представники прокуратури користувалися ч. 1 ст. 166 Кримінального кодексу України редакції 1960 року (перевищення влади чи посадових повноважень, що завдало істотної шкоди державі чи громадським інтересам).

При цьому адвокат пояснила, що обґрунтування нового обвинувачення полягало у тому, що діями підсудних «була завдана шкода іміджу правоохоронних органів (України) та державі в цілому».

Водночас, Теличенко поінформувала, що наступне судове засідання у справі має відбутися 24 січня о 10.30.

Таку перерву вона пояснила тим, що підсудні та їхні адвокати мають ознайомитися з новим обвинуваченням, а також судова інстанція повинна поінформувати мати Гонгадзе Лесю Гонгадзе про зміни, які відбулися під час судового процесу.

Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У його вбивстві звинувачують трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України — Костенка, Протасова та Поповича.

Ще один обвинувачуваний — колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач — знаходиться в розшуку.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com