Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ДЖИП, ЩО ЛІТАЄ

Виріб фірми AVRO Canada з таємничим позначенням VZ-9AV, без сумніву, до потойбічного світу не належить. Це єдина в світі «тарілка», існування якої визнане офіційно. В той же час всі подробиці розробки VZ-9AV і сьогодні відомі не повністю, не дивлячись на відсутність грифа таємності ще в кінці 1950-х років.

Про цю «тарілку», два екземпляри якої зберігаються в музеях США, написані гори літератури, але щось найважливіше все ж таки залишилося прихованим під оберемком статей. Можливо, це незвичайний виріб був складовою частиною проекту супер-винищувача вертикального зльоту і посадки Project Y2. Спочатку це був Project 724, потім Weapon System 606A (третє позначення), а зрештою для простоти його назвали Flying Jeep («Джип, що літає»), видавши за одну з численних спроб створення літаючого автомобіля, про які говорять як про чудасії людей «с дахом, що трохи поїхав».

Дуже оригінальні проекти розробили інженери канадської фірми AVRO, що було достатньо несподівано і дивно. За часів Другої Світової війни авіаційна промисловість Канади розвивалася бурхливими темпами, але переважно її заводи самі літаки не проектували, а випускали великими серіями бомбардувальники і винищувачі, розроблені американськими і англійськими фірмами, зокрема, важкий чотиримоторний бомбардувальник «Ліберейтор». Після війни життя на канадських авіаційних заводах стало поступово завмирати. Уряд Канади не захотів допустити розвалу літакобудівної галузі і підтримав проектування реактивної техніки.

З початком «холодної війни» роботи в авіаційних конструкторських бюро Канади закипіли. Країні були потрібні в першу чергу винищувачі, оскільки її неосяжні простори могли перетворитися на зону можливих повітряних битв з бомбардувальниками колишнього союзника. Західним розвідслужбам було відомо, що країна за «залізною завісою», що перемогла у важкій війні і в 1949 році випробувала свою першу атомну бомбу, має в своєму розпорядженні флот бомбардувальників, здатних досягти промислових центрів Північної Америки, подолавши крижані простори океану. За іронією долі, у складі того флоту бомбардувальників були і «Ліберейтори» канадського виробництва. Екіпажі союзників після бомбардувань Німеччини часто йшли на вимушену посадку на аеродроми союзника, де їх дбайливо відновлювали і звели в боєздатне з’єднання. Сьогодні точно відоме загальне число «подарунків з неба», серед яких повністю справних було близько 70 машин.

Був скопійований величезний американський бомбардувальник В-29 Superfortress, внаслідок чого дальня авіація отримала свою «суперфортецю», повноцінний носій атомних бомб Ту-4. До початку 1950-х років був створений величезний Ту-85 з чотирма поршневими двигунами і максимальним бомбовим навантаженням 40 тонн, здатний донести до промислових центрів Америки водневу бомбу. Пропустити до об’єктів хоч би один такий бомбардувальник означало катастрофу для цілого континенту.

Західному світу в ті тривожні часи винищувачі-перехоплювачі були потрібні по-справжньому. У 1947 році канадці почали проектувати реактивний винищувач CF-100 Canuck. У його створенні брав участь англійський авіаційний конструктор Фрост («Мороз»), особа обдарована і дуже загадкова вже у віці 30 років. Почавши працювати над «Кенаком» (так називають канадців, особливо французького походження), містер Фрост виявив помилку в розрахунках міцності крила. Випробування підтвердили правоту англійця, крило винищувача дійсно зруйнувалося з оглушливим тріском. Як повелося, містер Фрост нажив собі ворогів, але винищувач врятував. «Кенак» був двомоторний, мав велику дальність польоту, але літав з відносно невисокою швидкістю близько 1100 км/ч.

Канада могла побудувати багато винищувачів, для базування яких потрібні аеродроми з дорогими бетонними смугами, бажано якнайдалі на півночі країни. Відомо, що являяє собою будь-яке будівництво в зоні вічної мерзлоти. Тому був потрібний винищувач, здатний обходитися без аеродрому, тобто, злітати і сідати вертикально.

«Кенак» став безнадійно застарівати. Навіть озброєний найсучаснішими ракетами він став нездібним захистити країну від висотних реактивних бомбардувальників, одним з яких був величезний «Молот», здатний літати зі швидкістю «Кенака», але ще і з водневою бомбою на борту. Ту-95 «Ведмідь» також викликав жах. У Канаді взялися за створення винищувача з максимальною швидкістю польоту близько 2500 км/ч. Винищувач CF-105 Arrow («Стріла») спроектували і взялися за побудову, але для його базування необхідно було подовжувати бетонні злітно-посадочні смуги аеродромів, яких було дуже мало.

Історія канадської «Стріли», найвидатнішого винищувача західного світу кінця 1950-х років, дуже загадкова, особливо в частині закриття програми і знищення побудованих і вже випробуваних в повітрі машин. Сьогодні в музеї зберігається дивом уціліла передня частина шостої машини RL206, решта екземплярів зникла. Можна сказати, «нібито зникла», канадські винищувачі цілком могли опинитися на випробуваннях в американській пустелі.

Зовсім недавно стало відомо, що на базі звичайної «Стріли», по якій і сьогодні плачуть знавці авіації в Канаді, проектувався ще і незвичайний винищувач вертикального зльоту і посадки з крилом у вигляді диска. Саме на нього покладалися великі надії. По планах, такі винищувачі повинні були базуватися на підземних аеродромах, в особливих бункерах. У будь-яку погоду винищувач міг злетіти вертикально прямо з бункера, виконати перехоплення і приземлитися також вертикально на рівному майданчику, після чого невеликий тягач знову затягнув би його в підземелля.

Містер Frost після розгрому Німеччини розмовляв з багатьма німецькими колегами і знав про роботи німців над проблемою вертикального зльоту. Бомбардувальники союзників були своєрідною каменедробаркою, що постійно перетворювала відмінні бетонки німців в купи щебню. Реактивним винищувачам німців часто доводилося чекати ремонту ВПС, а в цей час бомби сипалися на житлові квартали міст. Німці працювали над багатьма проектами зенітних ракет і вертикально злітаючих винищувачів, зокрема у вигляді дисків.

Спочатку англієць запропонував канадським військовим проект винищувача «Y», який довелося допрацювати і назвати «Y2». У Міністерстві оборони був секретний відділ, де розглядали особливі проекти, так званого «другого рівня». Кабінети відділу знаходилися на другому поверсі, тому все пов’язане з чудесами техніки називали просто «другий поверх». Необізнані нічого не підозрювали, бо мало хто може сидіти в кабінетах на другому поверсі.

Зв’язки у людей з «другого поверху» були вельми сильні. Експерти запросто відвідували міністрів і прем’єр-міністрів, не говорячи вже про могутніх генералів. Проект містера Фроста нібито мало зацікавив Міністерство оборони Великобританії, але сильно — Пентагон. Самому містерові Фросту довелося засекретитися далі нікуди і взятися за роботи над Project Y2, або «лопатою» для необізнаних. Абсолютно випадково любителі історії авіації розкопали в одній з кімнат архіву теку з кресленнями і фотографіями Y2, який у вигляді в плані нагадував лопату.

Мало віриться, але у випадку з канадською «літаючою тарілкою» у співробітників ЦРУ стався конфуз. Агенти не спускали очей з неба, землі, вод і кораблів Радянського Союзу, оскільки знали про те, що на схід було відвезено багато німецьких «тарілочників». Задивившись на грізний схід, агенти із здивуванням виявили, що під боком в Канаді вже взялися за побудову «тарілки».

На першому етапі з 1952 по 1954 роки уряд Канади виділив на розробку «тарілки» і «лопати» 400 тисяч доларів. Коли чималі на той час гроші закінчилися, то стало ясно, що Канада з проблемами поодинці не справиться. Чиновники «с другого поверху» прийшли до висновку, що винищувач буде дуже дорогим для невеликої країни і у будь-якому випадку канадські міста залишаться фактично беззахисними від ударів з повітря страшних «Молотів» і «Ведмедів». До того ж канадська територія — це всього лише підступи до промислових центрів Сполучених Штатів, а особливої ворожості між Канадою і СРСР не було. Мирними методами канадські міста цілком можна було вивести з-під удару, і вони могли б уникнути гіркої долі у разі виникнення війни.

У США це розуміли також. Американським військовим зовсім не хотілося, щоб канадці припинили роботи над проектом, що підвищує обороноздатність їх країни. Американці діяли рішуче. У липні 1954 року фірма AVRO Canada отримала відразу два замовлення на продовження робіт загальною вартістю 1,9 мільйона доларів. Роботи і пристрасті закипіли з новою силою. Послідувало нове вливання капіталів, на цей раз 2,5 мільйона доларів. Загалом і в цілому роботи обійшлися в 10 мільйонів доларів.

Втім, ця цифра побічно підтверджує фінансування американцями варіанту «Стріли» з дисковидним крилом. «Тарілка» в той час мала відразу два закриті позначення P.V.704 та Weapon System 606A («Система зброї 606А»), але у загальних рисах абсолютно не засекречена, достатньо проста, і її побудова не могла коштувати таких великих грошей, які розтікалися по двох, а може бути і більше, руслах. Трюк з подвійним, потрійним і навіть більше позначеннями одного і того ж виробу контррозвідники багатьох країн, за прикладом канадців і американців, застосовують дуже часто «для заплутування ворога», проектувальників фірм-конкурентів і істориків.

Розробка і здійснення таких сміливих проектів швидкими не бувають. У 1958 році і таємні, і відкриті роботи над проектом досягли тієї стадії, коли можна було розраховувати на успіх і створення боєздатної системи зброї. На цьому етапі в роботи втягуються нові фірми, постачальники, люди (у тому числі і шпигуни). Продовжувати роботи над винищувачем, проект якого ще і сьогодні є вищим технічним досягненням, без надійного прикриття було справою неприпустимою.

Для цього була розроблена ціла програма. Армія США продемонструвала інтерес до створення для своїх спецпідрозділів особливого виду транспорту, який би міг діяти в умовах повного бездоріжжя і взагалі скрізь і усюди, літаючи над грішною землею на висоті до 30 м з швидкістю близько 140 км/ч. ВВС США також був потрібний транспортний літальний апарат, який би здійснював постачання розкиданих на іноді непрохідній місцевості баз винищувачів вертикального зльоту і посадки, але літав би швидко і міг йти в стратосферу. Присвячені в деякі подробиці журналісти придумали влучну назву Flying Jeep («Джип, що літає»).

У конкурсі проектів взяли участь декілька фірм, але перевага, природно, була віддана проекту канадської AVRO. Втім, сьогодні відомо, що американці працювали відразу над дев’ятьма проектами літальних апаратів вертикального зльоту і посадки з буквами VZ в позначенні. У довідники введені вісім американських і один канадський проект. Не всі були «тарілками». Дивно, але американська автомобільна фірма «Крайслер» також мала проект VZ-6, притому, нібито, це була «тарілка».

До сьогодні нікому не вдалося дістати хоч якісь матеріали по «тарілці» фірми «Крайслер», хоча ніхто не заперечує, що апарат VZ-6 дійсно розроблявся з 1956 року, а роботи були припинені в 1962 році. Відомо, що було побудовано два прототипи з серійними номерами 58-5506 і 58-5507. Втім, припинення робіт за проектом VZ-6 не говорить ні про що. Могло бути продовження під іншим позначенням, а відсутність відомостей і через майже 50 років можна розцінювати як завгодно — і як успіх, і як провал.

У місті Мэлтон канадської провінції Онтаріо фірма AVRO Canada продовжувала побудову звичайного винищувача CF-105 Arrow. Фірма також розробила відмінний проект реактивного пасажирського літака, але уряд країни прийняв рішення припинити роботи по ньому, оскільки потужності заводу з 14 тисячами працівників вистачало тільки на побудову «Стріли». Тут також не все чисто. Будували перші п’ять машин. Винищувач хоч і був двомісним і важким, але що робити 14 тисячам фахівців навколо цих п’яти машин? У густій тіні крил «Стріли» робилося ще щось, досі невідоме.

Рідкісні спогади колишніх працівників заводу, у яких чомусь завжди дуже погано з пам’яттю, підтверджують це припущення. Люди і самі не знали, що ж вони роблять. Будь-який ескіз або креслення, будь-який папірець негайно після закінчення роботи вилучалися пильною охороною. Навіть сам містер Фрост повинен був здавати всі свої записки і позначки. А газети, радіо і телебачення розповідали цілком відкрито про створення «літаючого джипа», смакуючи другорядні подробиці.

У квітні 1959 року відбулося несподіване і абсолютно немислима подія. Прем’єр-міністр Канади Джон Діфенбейкер оголосив, що програма створення одного з видатних винищувачів того часу, який багато в чому міг скласти конкуренцію і розробленому через 20 років могутньому перехоплювачу МіГ-31, закривається, побудовані і вже провірені в повітрі поляком Янушем Зураковським, «Зурой», красені-винищувачі повинні бути знищені, а метал відправлений на переплавку. Для технічних фахівців це було настільки дико, що всі заціпеніли. Ян Зураковській літав на перших трьох машинах і вважав, що максимальна швидкість «Стріли» в перспективі могла бути доведена приблизно до 2,6М, тобто, близько 2700 км/ч. Як бачимо, в історії створення літальних апаратів в Канаді багато загадкового і зовні ірраціонального. Містера Діфенбейкера сьогодні проклинають всі канадські любителі авіації. Можливо, абсолютно марно, є вищі державні інтереси.

Відразу майже 14 тисяч літакобудівників Мэлтона поблизу Торонто втратили роботу. Багато хто з них був вимушений виїхати в інші країни, у тому числі і до Австралії. Значна частина чудово навчених канадських фахівців, звиклих працювати і тримати язика за зубами, була переведена на здійснення американської космічної програми, а багато хто взяв участь в створенні «Конкорда».

Сьогодні дослідники сходяться на думці, що канадці за гроші американців протягом декількох років наполегливої роботи, окрім основного варіанту CF-105 Arrow, спроектували і побудували винищувач з фюзеляжем «Стріли», дисковидным крилом діаметром близько 16 метрів, який при максимальній вазі 14 тонн міг злітати вертикально з підземного або корабельного бункера і виконувати перехоплення на швидкості близько 2000 км/ч. Бачили цю машину небагато людей. Нібито, канадський винищувач випробовували в американській пустелі, але вже без участі поляка «Зури». Випробовувати надтаємний винищувач в Канаді не могли, а льотчики-випробувачі повинні були бути американцями. Словом, зберігати розробку винищувача в таємниці був і залишається прямий сенс, навіть якщо машина могла вийти в чомусь не зовсім вдалою. Не виключено, що цей винищувач міг базуватися не тільки на авіаносцях, але і на крупних транспортних кораблях, на яких достатньо місця для декількох бункерів.

Дивно, але поки навколо «Стріли» кипіли пристрасті і відбувалися загадкові історії, «літаючий джип» продовжували спокійно будувати. Апарат отримав назву Avrocar («Автомобіль «Авро») і позначення VZ-9AV. Фірма опублікувала у відкритому друці всі дані про свій «автомобиль-всюдихід». В той же час всі папери на території заводу підлягали дуже строгому обліку.

Якщо замислюватися над льотно-технічними даними «позашляховика», то виникає багато питань, а пояснити до ладу можна тільки велику злітну вагу машини. Car — це автомобіль, тут майже все зрозуміло, крім того, що цей Jeep вагою понад 2500 кг повинен був перевозити всього дві людини, притому в двох ізольованих кабінах, подібних до кабін винищувачів. Діаметр «тарілки» 5,5 м при максимальній товщині 1,47 м також не говорить про те, що на Flying Jeep хтось серйозно розраховував перевозити габаритні вантажі вагою до 450 кг для постачання баз винищувачів. В той же час Avrocar повинен був літати з максимальною швидкістю близько 500 км/г на висоті до 3300 м.

Для польотів з чималою швидкістю «джип» мав відразу три турбореактивні двигуни Continental J-69, які були нічим іншим, як варіантом купленого у Франції двигуна фірми «Турбомека». Відразу три турбореактивні двигуни приводили в дію вентилятор «турборотор», розташований по центру в каналі діаметром близько 1,5 м. Турбореактивні двигуни споживають багато гасу, потрібні баки великого об’єму. Можливо, саме тому на злеті двомісний «автомобільчик» важив в межах 2500 кг

Льотно-технічні і геометричні дані VZ-9AV ніхто і ніколи не приховував, вони були опубліковані в авіаційному довіднику «Джейнс», своєрідній біблії авіаційного світу. Там же була поміщена і прекрасна фотографія Avro­car. Фахівці, що розуміються в літальних апаратах, могли тільки дивуватися з нестримної фантазії канадських конструкторів і американських військових.

На завод запросили найавторитетнішого фотографа в Торонто. Сказали, що він буде фотографувати «літаючу тарілку». Містер подумав, що з нього глузують. Охоронці привели чоловіка до дверей з табличкою Projekt Y2, і відкрили вхід в тамбур. Потім відкрилися другі двері. Дійсно, в стерильно чистому цеху виблискувала полірованим алюмінієм «тарілка». Фотограф від здивування втратив дар мови. Тільки через деякий час він почав сприймати реальний світ і зміг приступити до роботи. Як видно по фотографії, його руки не тремтіли.

Випробування «літаючого джипа» проходили важко. Струмені розжарених газів іноді пропалювали дірки в сталевих листових деталях, виникали сильні вібрації, від яких лопалися заклепки обшивки. «Тарілку» ремонтували, і пілот пан Потоцький продовжував небезпечні випробування.

«Джип» в польотах поводився, немов норовистий жеребець. Іноді він нахилявся, оскільки повітряна подушка під днищем над нерівною поверхнею поводилася непередбачувано. На завод прибув американський льотчик-випробувач, політав на висоті 90 сантиметрів з тим же результатом, після чого апарат відправили до США в Центр імені Еймса. Там була величезна аеродинамічна труба, де Flying Jeep поміщався повністю. Висновок був зроблений невтішний — апарат аеродинамічний нестійкий.

Містер Фрост заявив, що з цим прикрим явищем він швидко справиться. Другий апарат був доопрацьований, але літати міг також на висоті не більше 90 см. При підйомі на велику висоту він розгойдувався і намагався перекинутися. Сьогодні говорять, що з управлінням VZ-9VA могла справитися тільки швидкодіюча електронна система управління, як на «Чорній примарі». Американці забрали до себе і другу «тарілку», випробували її на базі ВВС «Едвардс», а потім оголосили, що у них пропав інтерес до проекту. Сьогодні відомо, що вони «трохи збрехали».

 Зазвичай незворушного і доброзичливого джентльмена Фроста підлеглі вперше побачили дуже злим. Втім, сьогодні можна сказати, що задивившись в небо і космос, він під своїм носом не побачив экраноплана і судна на повітряній подушці, які побудували в Радянському Союзі, притому экраноплан випередив Захід на 20 років. Прокинулися там тільки після появи на супутникових знімках «Каспійського монстра».

Після згортання робіт в Канаді містер Фрост відбув до Австралії, а потім ще далі від нашого неспокійного світу — на Нову Зеландію, на край світу. Чим він там займався? Нібито, тільки всякими дрібничками у вигляді автоматичної електрогідравлічної системи для відкриття дверей і опускання бортового трапа пасажирського літака, а також проектуванням і побудовою сільськогосподарського літака Aerotruck, про який тільки і можна сказати: «Оце так трюк!» Можна також сказати: «Ой! Такого ж в житті не буває!» У 1979 році містер Фрост пішов на пенсію.

Сьогодні, як і раніше, все покрито мороком, над яким просвічується правда і напівправда про «Аврокар». Місця посадки «інопланетних кораблів», які часто виявляють на території Австралії, а також на подив хороша технічна обізнаність в питаннях НЛО австралійських авторів указують на те, що неймовірно обдарований містер Фрост в своєму житті ні хвилини не просидів, склавши руки. Прийде час, і ми дізнаємося багато про що, але не слід сподіватися, що все.

Покриті пилом і почорнілі апарати Avrocar VZ-9VA, що зберігаються сьогодні в музеях, зіграли свою роль щільної димової завіси, яка надійно прикрила важливі технічні розробки. Американці дуже вже «раптово» втратили інтерес до машини вартістю 10 мільйонів доларів. Такого в житті не буває, правда?

Чи робили подібні Flying Jeep в інших країнах? Без сумніву — робили, але на такі грандіозні вигадки в справі приховання таємниці здатні тільки американці, оскільки їх обкрадають більше інших, в наші дні приблизно на 40 мільярдів в рік. Відразу після закінчення війни над проектами «тарілок» працювали в Радянському Союзі, Франції, Великобританії, США, Канаді, Аргентині, Чилі, Бразилії. Це був період перевірки концепцій, розроблених німецькими вченими і конструкторами. Паралельно велися і свої власні розробки.

У Чилі перебрався німецький інженер Людвіг, що працював над «літаючими дисками». Коли ажіотаж навколо «марсіанських тарілок», досяг стану масового психозу, герр Людвіг прийшов в редакцію чилійської газети з своєю грунтовною статтею про роботи над «дисками» в Німеччині і загибель багатьох пілотів. Статтю не надрукували, але хтось зміг зробити її копію і благополучно «хутко зникнути». Все одно ось вже 50 років стаття ніяк не може потрапити на сторінки друку.

А що у нас? Можна з гордою упевненістю заявити, що тут відставання не було, хоча доказів зовсім мало. Можливо, навіть було велике випередження, оскільки наші війська стрімким кидком захопили науково-дослідні центри німців в Совиних горах між Прагою і Вроцлавом, де «водилися тарілки», а також створювалася німецька атомна бомба. Американці ще і сьогодні ворожать — кому ж дістався найжирніший шматок німецького науково-технічного пирога?

Ніхто у нас не придумував історій про «літаючі газики-бобики», але «тарілки» будували відразу в декількох місцях. Товариша Берію з партійним клеймом «розбещений аморальний негідник» в герої ніхто не записує, але під його енергійним керівництвом з величезною часткою «чуйності» вельми швидко з’явилася не тільки атомна бомба, але і її носії, одним з яких цілком могла стати «тарілка». Немало німецьких «тарілочників» було узято «під білі руки» і поміщені в комфортні умови чужої країни, де від них чекали, щоб праця в ім’я торжества соціалізму і технічного прогресу була чесна, наполеглива і добросовісна. Проблеми доставки атомних «гостинців» були надійно вирішені декількома шляхами відразу, але «тарілки» нікуди не зникли, вони виконують свої специфічні завдання.

На завершення непогано буде познайомити читачів з «інформацією для роздуму», тобто, з трохи моторошною історією, що мала місце високо в небі над Японією з американським винищувачем-перехоплювачем F-106 Delta Dart. Винищувач, що зробив свій перший політ 26 грудня 1956 року, був прийнятий на озброєння ВВС США в липні 1959 року. Він був, мабуть, гіршим за канадську «Стрілу», але встановив рекорд швидкості польоту понад 2500 км/ч (не слід забувати рік побудови!). В кінці 1957 року, задовго до офіційного прийняття перехоплювача на озброєння, чотири F-106, побратими яких ще спішно проходили льотні випробування, в щонайповнішій таємниці були перекинуті до Японії і поставлені на бойове чергування. Піти на такий ризикований крок з відправкою ще «сирих» цілком таємних винищувачів-перехоплювачів в чужу країну американців змусили серйозні обставини.

Йшлося про завдання надзвичайно важливе, оскільки в кабінах перехоплювачів було встановлено якесь особливе устаткування, а до літаків нікого не підпускали і на гарматний постріл. Досить довго «Дельта Дарти» стояли в готовності в закритих ангарах, по два на двох аеродромах — на Окінаві і в Місаві на півночі країни. Робота з’явилася весною 1959 року, раптово і грізно. Пілотам двох F-106 на аеродромі «Місава», які по суті справи знаходилися в засідці, було наказано злітати.

Оператор радара в черговий раз виявив НЛО, який, як завжди, то переміщався із швидкістю 3600 км/ч, то зависав в небі, іноді піднімаючись вертикально вгору над однією точкою. В районі аеродрому «Місава» один раз НЛО висів майже дві години. На одному F-106, на щастя для її пілота, прилади відмовили, тому піднімати в повітря дорогий перехоплювач не було сенсу. Це було помилкове рішення. Другий «Дельта Дарт» викотили з ангара, і він злетів.

Видимість була прекрасною. Швидко набравши висоту, «Дельта Дарт» пішов на зближення з НЛО. На землю він передав, що бачить дисковидный сірий в плямах об’єкт, який йде вертикально вверх. Диск металевий і має пілотську кабіну в центральній верхній частині куполу. Пілот запросив дозвіл на пуск ракет. З пункту управління відповіли, що на це необхідно отримати дозвіл зверху.

Пентагон відреагував на подив швидко. Оператор наведення передав пілотові: «Пуск ракет!» Задерши ніс перехоплювача, пілот випустив ракети, а потім просто запищав від здивування: «Всі ракети пішли на ціль, всі вибухнули, але не долетівши до НЛО». Далі пілот сказав, що перед «тарілкою» немов невидима стіна, натрапивши на яку ракети вибухають, а НЛО залишається неушкодженим.

Потім пілот залементував: «Вони зупинилися і почали переслідувати мене!». Страшний диск пішов вертикально вниз, почав зближення з «Дельта Дартом». Пілот продовжував свій останній репортаж, він був добре навченою і мужньою людиною: «Поряд пройшли якісь промені!» Потім в небі все стихло. Оператор радара побачив на екрані, як дві світлові плями злилися в одну велику, а потім залишилася тільки одна, від НЛО.

Чотири дні після інциденту стояла прекрасна погода. Всі літаки були кинуті на пошуки зниклого «Дельта Дарта», його уламків і дуже досвідченого пілота. І льотчик-випробувач, і новий перехоплювач зникли безслідно і назавжди. Щоб робити припущення, необхідно було б знати більше вихідних даних, наприклад, про розміри світлових плям на екрані локатора від НЛО і «Дельта Дарта». Тоді можна було б зробити висновок про розміри «тарілки», екіпаж якої міг або просто перетворити F-106 на пил і суміш парів металів і палива, або відкрити нижній люк і забрати перехоплювач завдовжки 23 метри в своє черево. Технічно це можна здійснити, а авіаматки існували не тільки в проектах, але і в металі.

Достовірні фактів багато, але наше видання займається більше проблемами розвитку суспільства, а не НЛО. Про канадський Flying Jeep, офіційно визнаній реальності з каламутного світу «тарілок», ми вирішили розповісти як про спробу під курйозним прикриттям «літаючого джипа», створити не просто позашляховик, але і засіб пересування в повітрі, над і під водою, навіть в космосі.

Якщо читачі хочуть знати про зовсім незвичайні літальні апарати, на яких вже сьогодні змогли б літати багато «не-суперменів», то досить зателефонувати або написати в редакцію. Ми на якийсь час відійдемо від наших іноді гірких тем, і розповімо про апарати на потворних «курячих ніжках», які так часто люблять залишати сліди на посівах. Деякі з них мають і непривабливі коліщатка, але не для того, щоб їздити по дорогах. З колесами вони можуть бути швидше прибрані в сховища, що добре охороняються, за типом кіношного «Ангара-18».

Володимир Репало
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com