Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чернігівський ЦНТЕІ змушують припинити діяльність

Чернігівський державний центр науково-технічної і економічної інформації — самостійна юридична особа, самоокупне прибуткове державне підприємство, яке стабільно працює більш як 33 роки. ЦНТЕІ — єдине в області місце, де надається комплекс інформаційних послуг для забезпечення життєдіяльності підприємств, науково-технічних організацій, бюджетних установ.

З року в рік зростають обсяги робіт та наданих послуг, які полягають у забезпеченні науково-технічною, економічною та іншою інформацією суб’єктів усіх сфер суспільного життя, задоволенні потреб громадян, юридичних осіб в інформаційних та інших видах послуг.

10 липня факсом ми отримали листа від нашого органу управління — Міністерства освіти та науки України (МОН). У ньому пропонувалося надати пропозиції щодо вирішення питання забезпечення навчального процесу площами, позаяк було створено два нові факультети шляхом передачі Чернігівському державному педагогічному університету ім. Т.Г. Шевченка площ ЦНТЕІ. Університет сам є орендодавцем, здає в оренду різним структурам свої площі. Він щорічно випускає значно більшу кількість педагогів, ніж потрібно області. Тобто має власні резерви. Крім того, наші установи є різними за організаційно-правовими формами: Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка — бюджетна установа, а ЦНТЕІ — комерційне підприємство.

На звернення МОН України ЦНТЕІ обгрунтовано відповів, що адміністративна будівля не може слугувати приміщенням для навчального закладу, оскільки не відповідає чинним державним будівельним нормам, дотримання яких обов’язкове.

Після цього Міністерство освіти і науки пообіцяло створити спеціальну комісію з представників обох сторін для перевірки ефективності використання державного майна Чернігівським ЦНТЕІ та університетом. Але таких заходів не було вжито. Ми дізналися, що 19 жовтня 2007 р. все ж таки вийшов наказ №936, який досі не доведено до відома. Оскільки колектив ЦНТЕІ хвилювала невідомість, директор був змушений за власною ініціативою звернутися у МОН і взяти офіційно завірену копію наказу, в якому були вже інші підстави для передачі будівлі ЦНТЕІ університету: «для зміцнення навчально-виробничої бази університету, підвищення рівня підготовки кадрів з високими теоретичними навиками, запровадження новітніх технологій навчання». Нам ніхто не пояснював, яким чином здійснюватиметься зміцнення навчально-виробничої бази університету, а саме підвищення рівня підготовки педагогів.

Адже основа основ діяльності ЦНТЕІ — науково-технічна інформація, на базі якої ЦНТЕІ здійснює інформаційне забезпечення науково-технічної та інноваційної діяльності інженерів, конструкторів, винахідників, раціоналізаторів, науковців, технологів, промисловців, будівельників, але в жодному випадку не педагогів. Співробітники педагогічного університету жодного разу не зверталися до ЦНТЕІ за інформацією, оскільки університет є самодостатньою структурою у сенсі інформаційного забезпечення і володіє значущим бібліотечним фондом.

Ми добре ставимося до Педагогічного університету як до поважного навчального закладу з добрими традиціями, тож дуже шкодуємо, що доводиться захищатися від нього і відстоювати наше право на самостійне існування. Нас дивує той факт, що, претендуючи на нашу будівлю, представники університету жодного разу не відвідали ЦНТЕІ, не ознайомилися з нашою діяльністю, не говорили з колективом.

Трудовий колектив, стурбований ситуацією навколо будівлі ЦНТЕІ. Тож щоб запобігти неправомірним діям, звернувся з листом до Міжвідомчої комісії з протиправного поглинання та захоплення підприємств при Кабінеті Міністрів України під головуванням М.Азарова. 9 серпня 2007 року на виконання Протоколу № 5 засідання Міжвідомчої комісії відбулося засідання обласної робочої групи з питання протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств. Було розглянуто ситуацію щодо Чернігівського ЦНТЕІ і зазначено, що підприємство є самоокупним, прибутковим, таким, що забезпечує підприємства, організації, установи області та інших регіонів держави науково-технічною, економічною та іншою інформацією, а також ефективно сприяє інноваційній діяльності та розвитку економіки області.

Наказом МОН №936 від 19 жовтня 2007 року передбачено двомісячний термін припинення діяльності ЦНТЕІ. Окрім всього, припинення діяльності ЦНТЕІ передбачає передачу унікальних для області інформаційних фондів (нормативно-технічної документації, патентів, стандартів тощо). За день Чернігівський ЦНТЕІ обслуговує у середньому 500 осіб. На постійному обслуговуванні перебувають близько 3000 юридичних осіб — користувачів інформації, виконується близько 30 тис. запитів на рік.

Припинення діяльності ЦНТЕІ як юридичної особи, передача фондів, які постійно актуалізуються, великої кількості нормативних документів, звільнення висококваліфікованих фахівців призведе до того, що ми не виконаємо зобов’язання перед нашими замовниками.

Одночасно почалися позапланові перевірки документації ЦНТЕІ представниками міської Державної служби боротьби з економічною злочинністю на предмет дотримання чинного законодавства. Перевіряли Статут, Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, Державний акт на право постійного користування землею, інвентаризаційну справу тощо.

Нині колектив ЦНТЕІ перебуває у напруженому стані. Люди потерпають за своє майбутнє і не знають, що їх очікує...

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com