Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кравець знає, як розкроїти Україну

На думку американського посла, позиція Партії регіонів «…представляє очевидну загрозу національному суверенітету України і східнослов’янської і православної єдності».

Україна вже тривалий час не живе власним розумом, вона постійно покладається на зарубіжних радників, заморських «добродіїв». Це твердження — не бажання спаплюжити державу, образити її лідерів, це реальне відображення нинішньої ситуації. Сотні тисяч американських доларів було витрачено на американських політтехнологів на нещодавніх виборах, в країні вже тривалий час працюють різні зарубіжні «неурядові», «громадські» організації, які дають нам поради на всі випадки життя. Діє злагоджений колектив кравців, що перекроюють Україну на власний розсуд. І всі вони діють під чітким керівництвом головного кравця — американського посла Вільяма Тейлора (Tailor англійською — кравець).

Проаналізувавши активність американського посла тільки протягом останніх місяців, складається враження, що заморський дипломат більше стурбований ситуацією в Україні, ніж нинішній президент України.

В інтерв’ю газеті «День» від 10 жовтня Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні стосовно парламентських виборів сказав: «Завдання лідерів партій, обраних до парламенту — створити коаліцію. Процес формування коаліції повинен бути швидким. До того ж немає значення, якою буде коаліція — головне, щоб вона сформувалася швидко».

Америці не важливо, як підуть справи в Україні, головне щоб там не було спокою і злагоди. Тому і формувати владу потрібно не роздумуючи. Словом, уряд США нікому не надає переваги, головне, щоб ці сили були «помаранчевими».

Американський посол, мандруючи по всій Україні, постійно наголошує у своїх промовах на цілях Вашингтона в українській політичній кризі. Коли Партія регіонів заявила про свою готовність боротися проти вступу в НАТО, за отримання державного статусу російською мовою і закликала до інтеграції в рамках Єдиного економічного простору, першим на це відреагував Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні В.Тейлор. Повідомивши про можливість відвідин президентом США України, американський посол вкотре висловився за американську підтримку вступу України в НАТО. Таким чином, посол дав зрозуміти, що США вважають критерієм демократичності призначених виборів і ефективності української влади формування урядової коаліції, здатної забезпечити реалізацію євроатлантичного курсу. В.Тей­лор відкинув твердження, що факт вступу України до НАТО використовуватиметься проти Росії. Понад те, наголосив, що євроатлантичний успіх України стане прикладом для інших держав регіону.

Хто ж такий цей Вільям Тейлор?

Дехто схильний вважати, що він прибув до Києва із спеціальними дорученнями від Джорджа Буша і Кондолізи Райс. Тейлор — випускник військової академії «Вест-Пойнт». Закінчивши навчання 1969 року, він наступні шість років прослужив в армії, зокрема в Німеччині і В’єтнамі, дослужився до звання капітана. У середині 70-х, маючи за спиною престижну освіту і певний досвід, Тейлор вирішив піти у політику. Він навчається в Гарвардському університеті, де отримує ступінь магістра публічної політики (Master Public Policy). До того, як потрапити до Державного департаменту, він працював в енергетичній сфері, в апараті сенатора Б.Бредлі, радником американського представника в НАТО.

Кар’єра В.Тейлора стрімко пішла вгору після розпаду СРСР. Тейлор як рядовий службовець брав активну участь в програмі з надання гуманітарної допомоги країнам колишнього СРСР. Тоді ж президент Б.Клінтон присвоїв йому ранг посла. Після 11 вересня 2001 року Тейлор їде до Кабула координувати американську і міжнародну допомогу Афганістану. Після окупації Іраку він став директором управління з реконструкції цієї країни. До приїзду в Україну В.Тейлор був старшим консультантом при координаторі держдепартаменту США з питань реконструкції і стабілізації.

Про те, що Джордж Буш висунув кандидатуру Вільяма Тейлора на пост нового посла США в Україні, у Вашингтоні було відомо ще за два місяця до його призначення. Це звичайна процедура в дипломатичній практиці. Набагато цікавіше зрозуміти, чому саме В.Тейлора відправляють до Києва. На перший погляд, причини очевидні — раніше він був координатором з надання допомоги новим незалежним державам, бував в Україні, відповідав за американську фінансову допомогу Україні. Він чудово орієнтується в регіональній політиці, зокрема в тонкощах українсько-російських і українсько-молдавських відносин, а також у питаннях ГУАМ.

Однак у зв’язку з цим експерти звертають увагу на заяву Кондолізи Райс, про те, що США докладуть максимум зусиль, аби Україна вступила в НАТО до 2009 року — кінця президентських повноважень Джорджа Буша.

Україна стала для США своєрідним символом успіху американської зовнішньої політики. Мабуть, у США думають, що для втілення ідеї В.Ющенка Україні треба стати Америкою.

За американську Україну!

Захід дуже пильно стежить за ситуацією в Україні і миттєво реагує на «небажані відхилення».

Йде постійна прихована робота через посольства західних держав, насамперед посольство США, яке впритул працює з українськими політиками. Достатньо сказати, що нинішній американський посол був на з’їзді Партії регіонів. Американські політтехнологи не припинять своєї діяльності, бо вони жодним чином не хочуть упустити з-під свого контролю частину геополітичного простору під назвою «Україна». Різні соціологічні служби працюють при підтримці західних структур. За твердженням самого посла, «…в Україні вже є кілька дуже гарних радників, готових і здатних надати необхідне сприяння».

Газета «Економічні вісті», повідомляючи про те, що Запорізька область стала одним з перших регіонів, який відвідав посол США в Україні В.Тейлор, зазначила: «У Запоріжжі посол США поводився як справжній розвідник».

Адміністрація Буша бере ініціативу в свої руки. Посол США в Україні В.Тейлор представив Комітету в закордонних справах Конгресу США свою програму дій. Цей документ включає всі основні аспекти зовнішньої, внутрішньої і економічної політики України. Окрім вступу в НАТО, Вашингтон має намір надати українському керівництву допомогу в питаннях інтеграції у СОТ, ослабленні енергетичної залежності від Росії і навіть формуванні нового уряду. Це є незаперечним свідченням того, що американська сторона має намір впливати на внутрішньополітичний процес.

В інтерв’ю «Бі-бі-сі» В.Тейлор відкрито підтримав дії президента В.Ющенка. Політтехнологи намагаються створити за прикладом країни «найрозвиненішої демократії» США двопартійну систему з двох кишенькових «правлячих» партій. В цьому їм допомагає «спеці­аліст» із знищення держав (Афганістан, Ірак) посол США Вільям Тейлор.

Що ж до питання створення правлячої коаліції в Україні, то тут В.Тейлор висловився досить чітко: «Пропрезидентська партія «Наша Україна» повинна формувати коаліцію не з Партією регіонів, а з Блоком Ю.Тимошенко». Сказано — зроблено. Текст коаліційної угоди вже готовий.

Цікаво, що не український Президент, а американський посол звертає увагу на проблеми безпеки всередині країни, на необхідність врегулювання ситуації щодо протистояння силових структур, на важливість поліпшення інвестиційного клімату, а також обов’язкове дотримання принципу верховенства права.

Хто ж насправді керівник у державі?

Питання риторичне, але воно потребує деяких роз’яснень.

Ні у кого не викликає ані найменшого здивування або занепокоєння, коли перед важливими рішеннями українського Президента Віктора Ющенка відвідують американські посли. Справді, що тут такого, що перед підписанням указу Президента від 2 квітня про розпуск Верховної Ради в Секретаріат Президента прибув посол США Вільям Тейлор?

Після 2004 року країну постійно стрясають якісь конфлікти і скандали. Нинішні події в країні яскраво підтверджують, що в Україні давно йде реалізація плану знищення державності, адже коли населення і влада протягом багатьох років зайняті з’ясованням відносин, зовнішнім джерелам легко робити з такою країною все що завгодно. Хто може зараз відповісти на питання, чи має Україна державну таємницю? Чи може вона протистояти зовнішнім загрозам, коли Служба безпеки України замість захисту своїх громадян поширює неправдиві компромати і займається політикою? Чи може кожний громадянин України відчувати себе в безпеці, коли Президент замість забезпечення цілісності держави займається реалізацією власних амбіцій і невиправданих ідей? Чи може кожний громадянин України відчувати впевненість в завтрашньому дні, коли країна живе в постійному процесі виборчої кампанії? Від­повіді на ці запитання очевидні.

Хоча США не були серед країн, які першими визнали українську незалежність — Вашингтон пішов на цей крок лише після того, як остаточно зрозумів, що Радянський Союз розпався, — але Америка міцно вчепилася у горло України і вже п’ятнадцять років тримає його. Американські гроші мають дивовижну властивість купувати всіх — від простих громадян до впливових політиків.

Свого часу посол США Вільям Тейлор повідомив, що хоче у Вашингтоні поговорити з Прем’єром В.Януковичем про «перспективи вступу України до СОТ та НАТО». Згодом саме він критикував рішення уряду обмежити експорт з України зернових, через що «…низка компаній зі США зазнала значних збитків».

В інтернеті нещодавно було поширене повідомлення в дусі гумориста М.Задорнова — американський посол в Україні Вільям Тейлор заявив: «США збираються боротися з українською корупцією». Це означає наступне: «Уряд США готовий виділити 45 млн доларів уряду України на боротьбу з корупцією». З Україною таке питання навіть не узгоджувалося, уряд Америки фактично купує уряд України, начебто видаючи гроші на боротьбу з корупцією.

Посол США в Україні В.Тейлор підписав також угоду про «надання двох грантів з посольського фонду для збереження культурної спадщини України». Гранти надано «…для проекту відновлення історичної церкви Святого Миколая на Закарпатті і на проект розкопок козацьких укріплень Микитинської січі на Дніпропетровщині». Дивна турбота про Україну. Наступним грантом мабуть буде фінансування в Україні бджільництва.

Коли віце-президент США Річард Чейні заявив, що Україна перебуває у сфері законних американських інтересів і США займатимуться зовнішньою і внутрішньою політикою цієї країни, США вирішили змінити свого представника в Україні новим послом, який має великий досвід в такій роботі.

Українська Консервативна партія, гаслом якої є «За українську Україну!», впевнена, що в державі є багато патріотично налаштованих людей, для яких долар ніколи не буде найвищою в житті цінністю.

Все залежить від нас самих. То ж покладатимемося на свій власний розум, а не на поради заокеанських «добродіїв». Не з ними, а з «Нами Бог і Україна!». 

Василь Голуб
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com