Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Створення комісій під загрозою!

Генеральному прокуророві України
О.Медведьку

 Шановний Олександре Івановичу!

Звернутися до Вас нас примусили обставини, які склалися між Міністерством освіти і науки України і Міжрегіональною Академією управління персоналом (далі — МАУП). Ми неодноразово повідомляли вам, що міністр С.Ніколаєнко та інші посадовці МОН України постійно протидіють навчальним закладам недержавної форми власності, особливо МАУП. Останнім часом МОН України затягує затвердження голів державних екзаменаційних комісій, що може призвести до зриву графіка навчального процесу в МАУП і порушення прав тисячі студентів Академії.

Так, Міжрегіональна Академія управління персоналом, на виконання п.п. 3.12.3.2 Положення «Про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», затвердженого Наказом МОН України від 2 червня 1993 року за №161 (далі — Положення), 29 січня 2007 року направила на затвердження списки кандидатів голів державних екзаменаційних комісій. МОН України затримало розгляд відповідних документів, лише листом від 14 березня 2007 року направило зауваження до наданих Академією списків голів державних екзаменаційних комісій.

21 березня 2007 року Академія, врахувавши зауваження МОН України, направила списки голів екзаменаційних комісій. Нині відповіді МОН України не отримано, розгляд питання щодо призначення голів державних екзаменаційних комісій вже триває понад три місяці.

Відповідно до Положення, екзаменаційні комісії організовуються щорічно і діють протягом календарного року. Розклад роботи державної екзаменаційної комісії, узгоджується з її головою, затверджується проректором (заступником директора) з навчальної роботи на підставі подання декана факультету (завідувача відділення) і доводиться до загального відома не пізніше, як за місяць до початку складання державних іспитів або захисту дип-лом-них проектів (робіт).

У результаті невиконання функціональних обов’язків МОН України нині державні екзаменаційні комісії в МАУП повністю не сформовано (не призначено голів комісій). Дії МОН України є такими, що грубо порушують чинне законодавство, що тягне порушення графіка виконання навчального плану.

Враховуючи викладене вище та керуючись нормами чинного законодавства, просимо:

1.         Вжити заходів прокурорського реагування з усунення порушень законодавства щодо зайняття законною діяльністю та законодавства про освіту з боку посадовців МОН України.

2.         Притягти до відповідальності посадовців МОН України за зловживання владою і службовим становищем та протидію зайняттю законною господарською діяльністю.

Ректор
М.Головатий

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com