Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У центрі Києва студенти «розстріляли» карикатуру на міністра

У середу в Києві у будинку Кабінету Міністрів України під час студентського мітингу на захист прав студентів з автоматичної зброї було розстріляно політичну карикатуру на міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка. Про це повідомив лідер Всеукраїнської молодіжної організації (ВМО) «Молодь — надія України» Вадим Гладчук.

У мітингу, окрім активістів організації, взяли участь члени громадського комітету «Суспільний опір України», громадського об’єднання «Помаранчева хвиля», Київського братства студентів та низки інших молодіжних організацій. «Вимоги студентів ті самі, що й за останніх акцій. Просто ніхто їх виконувати не поспішає», — пояснив В.Гладчук. За його словами, студенти, зокрема, вимагають підвищення стипендій, дотримання конституційної норми про безплатну освіту, відмову від дискримінаційної системи поселення у гуртожитки, а також зниження оплати за проживання у студентських гуртожитках. Серед вимог: притягнення до кримінальної відповідальності чиновників, причетних до торгівлі дипломами; проведення правоохоронними органами комплексної перевірки державних закупівель, здійснених Міносвіти за останні два роки; відставка міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка. Гладчук також повідомив, що студенти хочуть зустрітися з прем’єр-міністром Віктором Януковичем, щоб безпосередньо розповісти голові Кабміну про свої проблеми.

Після інциденту, що трапився на останньому мітингу (мітингувальникам погрожував помічник міністра освіти і науки Іван Слободяник, через що викликана пікетниками міліція склала протокол), студенти взяли з собою «зброю». Зокрема В.Гладчук розповів: «Була ідея привернути за допомогою вистрілів з іграшкової зброї увагу чиновників. Справді, до нас вийшли з Кабміну і формально поцікавилися нашими вимогами. Зрозумівши, що «увага» Кабміну до студентських питань знову обмежиться «галочкою», студенти здійснили акт розстрілу політичної карикатури міністра пластмасовими кульками з автоматичної іграшкової рушниці з оптичним прицілом».

Лідер ВМО зазначив, що студенти готові й надалі відстоювати свої права: «Можливо, колись ми й достукаємося до уряду. Хотілося б, аби це було якомога раніше — бажано ще до ухвалення бюджету наступного року».

На мітингу студенти роздали журналістам «дипломи вищих навчальних закладів». Під час цієї акції Гладчук висловив жаль, що «оргкомітет акції не може конкурувати з чиновниками від освіти, які займаються продажем дипломів професійно».

За матеріалами ЗМІ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com