Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«У МОН ЗМУШУЮТЬ ДАВАТИ ХАБАРІ»

Вельмишановний пане ректоре!

Випадково почула радіовиступ вашого проректора по радіо 30 вересня 2006 року о 11.35 на першому каналі Українського радіо.

Дивуюся Вам, шановний. Невже Ви не знаєте, що за все треба платити Міністерству освіти, всім структурам, які мають хоча б якийсь стосунок до Вашого ВНЗ.

Торік Кременчуцький інститут економіки та нових технологій за величезні хабарі, які возив особисто ректор А.Оксанич, «перетворили» на університет, хоча там працює єдиний доктор — це сам ректор. Усі інші доктори, кандидати наук працюють лише на папірці. Тобто кожна кафедра формує список викладачів, які нібито працюють, а фактично навіть не знають, на якій вулиці університет без власного приміщення. Усі приміщення орендовано на певний термін. А якщо за акредитаційними документами бракує площ, — підписують угоди зі школами і фіксують потрібну «площу».

Гадаєте, що про ці справи не знають в Генеральній прокуратурі? Знають, бо туди вже не один лист надіслали студенти, але чи то там листи погубилися, чи то відкупилися... Років два тому студенти писали листа навіть до СБУ в Київ. І що? Жодної реакції. Інститут став університетом. Щоправда, коли був інститутом і були інші ректори, трохи більше знань давали учням, не було стільки хабарництва, як за Оксанича. Гадаєте, якщо цього листа прочитають у Кабміні, чи Генпрокуратурі щось зміниться? Ви наївний. Гроші переможуть усе. За роки незалежності гроші (в основному долари) — перша цінність. А Ви, шановний ректоре, мабуть, з колишньої когорти порядних людей, які звикли відпрацьовувати свої отримані заробітки і навчати людей так, як належить. Мабуть, саме тому МАУП не до вподоби.

Ви не хочете міністерству. Однак доведеться. Там страшна мафія і здирництво, особливо після підвищення їм заробітної плати. Вони, неначе з ланцюга зірвалися. До жодного кабінету не зайдеш, щоб тебе не змусили дати хабара (в основному доларами, зрідка дорогими коньяками, винами, лящами з Градизька, копченою ковбасою вищих сортів, кавою, дорогими парфумами — усе це замовляється заздалегідь).

Дивно, як Ви досі трималися.

Звичайно ж, Ви запитаєте, а чому я написала Вам цього листа. По-перше, я почула по радіо виступ і обурилася, а по-друге, я вдячна Вашим викладачам Кременчуцької філії, які вимагали від мого сина (він навчався в МАУП, став чудовим спеціалістом) знань. Жодної оцінки не отримав без знань. З нього вимагали, і він сидів у бібліотеках, працюючи нвд додатковою літературою. А всю літературу йому видавали у бібліотеці. Він навіть після першої сесії хотів покинути навчання, а ми вмовили його, сказавши, що ти ж вчишся не для викладача, а для себе, і те, що знатимеш, знадобиться в житті тобі, а не викладачеві. Ми сказали синові, що він має бути вдячний викладачеві, який дає знання. До речі, Ви, мабуть, і не знаєте, що МАУП єдиний в Україні ВНЗ, де є підручники, навчальні посібники, лекції з усіх предметів, що викладаються.

Навіть у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка не з усіх предметів є нові підручники, більшість — з 70 — 80-х років. А у Кременчуцькому інституті (університеті) економіки чимало підручників зафіксовано лише на акредитаційних папірцях. Те, що є в одному примірнику, навіть викладачам з бібліотеки не видають, хіба що за хабарі. А студентам це так дорого коштує, що вони просто й не просять.

Шановний ректоре, Ваш ВНЗ — найкращий не лише в Україні. Перебуваючи за кордоном, чула дуже схвальні відгуки про МАУП (Київський). Тому не можна, щоб такий прекрасний вищий навчальний заклад, один з найкращих, можливо, навіть у Європі,  закрили.

Візьміть приклад з ректора А.Оксанича — дайте хабара, хай вони вдавляться. Не можна студентів викидати на вулицю. Не можна, аби ці можновладці взяли верх над правдою.

Вибачте, що не можу поставити свій підпис — за такі листи запросто можуть вбити, а я ще потрібна своїм дітям і онукам. Не дарма ж декан філологічного факультету якось сказала, що прокуратуру теж треба «годувати».

А запитати Ви можете у всіх, кого звільняли за А.Оксанича. Ці дані легко взяти у відділі кадрів. Там є навіть доктори наук, завідувачі кафедрами, які не поставили свої підписи під фальшивками і тепер працюють в інших ВНЗ.

Бажаю Вам мужності, аби витримати цю страшну навалу мафії Міністерства освіти.

Кременчук
Полтавської обл.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com