Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МАУП ЗАКЛАДАЄ ДУХОВНІ СКЛАДНИКИ МАЙБУТНЬОГО

З моменту вступу молодої людини до державних вищих навчальних закладів і аж до закінчення її за допомогою поборів-хабарів привчають до думки, що все в нашому світі купується і продається.

Виховується не будівничий Української держави, а її руйнівник. На хабарах  сконала і велика держава СРСР. «Такса» для вступу в тодішні післясталінські часи у ВНЗ була не 1 000 доларів США, як зараз, а значно вища: від 2,5 тис. руб. за вступ до педінституту, близько 5 тис. руб. – до медінституту, і десь 8—10 тис. руб. – до економічного інституту. Плата за здачу одного предмета в семестрі становила тоді і зараз 50—100 доларів (рублів). А куди дівався «навар?» Напевно, керівники ВНЗ тоді ділилися і зараз діляться з окремими працівниками Міністерства освіти.

Логічно, що така практика поборів може мати місце і в системі шкільної освіти. Наприклад, їде селами представник від імені райвно і вимагає з кожної школи по $100 для начальства. І знову частина цих поборів направляється до Міністерства освіти. Отже, аби навести лад, треба міністру освіти почистити власні авгієві конюшні — пустити на всі чотири вітри нинішній неукраїнський корупційний елемент у самому міністерстві. Та й відриватися потрібно від нинішнього кураторства українською освітою найреакційніших організацій США, бо невдовзі нашій молоді втовкмачуватимуть про подвиги африканців з племені «мумба-юмба», а не вчитимуть власної десятитисячолітньої історії.

Не зрозуміла нам логіка дій нинішнього міністра освіти. У боротьбі з корупцією ще не поставлено крапку, але вже розпочалася кампанія за розширення державних ВНЗ через ліквідацію високоефективних і всесвітньовідомих недержавних, платних (МАУП). Тобто зроблено перші кроки антиконституційної тотальної колективізації недержавних ВНЗ. Уявімо, що всі недержавні ВНЗ ліквідовано. Скільки науковців-викладачів опиняться без роботи? Такі дії суперечать політиці Президента України у сенсі збільшення кількості робочих місць. Тож виникає запитання: якщо усі викинуті на вулицю студенти вступатимуть до державних ВНЗ і, звісно, конкурс збільшиться, то чи збільшиться вступна «такса» - десь так до 2—3 тис.  дол.?

Ще один фінансовий момент. Недержавні ВНЗ працюють фінансово-прозоро (МАУП), великі податкові кошти спрямовуються в бюджет.

Президент України В.Ющенко встановив своїм указом кількість платних місць в державних ВНЗ — 50%, щодо 50% — безоплатно. Платні місця теж обкладаються податками, бюджет знову поповнюється. Питання: «Якщо ліквідувати платні ВНЗ і збільшити на 20% кількість безоплатних місць, де візьмуться кошти на освіту і надходження до Пенсійного Фонду? Який же загальний висновок з цих «реформ»?

Корупція в державних ВНЗ збільшиться, грошей на освіту стане ще менше. Такі дії спрямовані проти державного бюджету.

Нам теж хотілося б, аби навчання у ВНЗ було безплатним, але ми розуміємо, що країна наша розграбована, бідна, тому платне навчання  дає змогу освіті хоч якось триматися «на плаву».

Окрім високих знань, які дає науково-викладацький склад МАУП  студентам, їх виховують у національно-патріотичному дусі, закладається духовні складники діяльності на майбутнє, зокрема усвідомлення докласти всіх зусиль на розбудову Української держави, на розквіт своєї нації.

У 1990 - 1998 рр. у Верховній Раді України домінувала комуністична більшість, де керували О.Ткаченко, О.Мороз, І.Плющ. Три роки при владі був Президентом України комуніст Л.Кравчук. Чому ж ще за часів керування Л.Кравчука раптово штучно було підвищено ціни на енергоносії, створено непосильний податковий тиск на всі державні підприємства і колгоспи, в той час як вилуплені з небуття неукраїнські олігархи мали великі пільги? Хто генерував такі закони? Хто віддав українські гроші в руки чужинцям, які нині добивають нашу економіку?

Сподіваємося,  Ви надрукуєте наш лист і роз'ясните ті моменти, які ми не зрозуміли, – щодо занепаду нашої економіки, яка і не стала основою для української безоплатної освіти.

А насамкінець  закликаємо міністрів-соціалістів виконати заклик українського Пророка Т.Шевченка, до могили і пам'ятників якого ви всі покладаєте квіти: «Обніміться, брати мої».

 

Родина Марковських, Н.Кухаренко, В.Кащука,
М.Балан, М.Балан, М.Мазур, В.Шпортко, В.Білий,
В.Гремя, В.Коменік, О.Хохлов

с. Слобода-Шаргородська
Вінницької області

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com