Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЗАЯВА ПРЕЗИДІЇ РОСІЙСЬКОЇ ГРОМАДИ КИЄВА

Останнім часом почастішали провокативні нападки окремих груп депутатів місцевих рад ініціювати проведення референдумів щодо надання російській мові офіційного статусу або статусу регіональної мови.

Певні антиукраїнські сили у передвиборних гаслах проголошують своє бажання надати російській мові статус другої державної, посилаючись на наявність в Україні великого відсотку так званих російськомовних громадян.

Президія Російської громади Києва рішуче засуджує дії антиукраїнських сил, які намагаються розігріти і розіграти мовне питання. Російській мові в Україні ніщо не загрожує. У всіх регіонах України, де мешкають етнічні росіяни, є необхідна кількість шкіл з російською мовою навчання. А в східних, деяких центральних і південних областях домінують школи з російською мовою навчання попри тут абсолютну більшість українське населення (за винятком Автономної Республіки Крим і Севастополя).

Захисникам прав так званого російськомовного населення потрібно нагадати, що в жодному нормативному документі - чи то міжнародному, чи то національному - такого поняття як «російськомовне населення» не існує, а отже, не можна порушити права того, чого в правовому полі немає. Навпаки, проблема в тому, що столітня імперська русифікація етнічного українського населення призвела до тотального порушення прав українців на рідну мову. Саме цю проблему треба ставити і вирішувати на державному рівні, даючи належну відсіч антиукраїнським потугам різних вітренків, симоненків, морозів, януковичів внести розкол в українське суспільство через штучне нав'язування «мовного» питання.

Російська громада Києва висловлює глибоку подяку Україні та українцям, які прихистили на своїй землі більш як 10 млн представників понад 130 національних меншин і вбачає своїм завданням подальшу участь у розбудові незалежної Української держави, розвитку братерських відносин між представниками усіх національностей, які проживають в Україні, з повагою ставлячись до титульної, державотворчої нації і її природного права спілкуватися Богом даною рідною українською мовою, розвивати і всіляко захищати її.

Президія Російської громади Києва

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com