Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ОСВІТНІ ПОСЛУГИ МАУП: ВИСНОВКИ ЕКСПЕРТІВ

Міжрегіональна Академія управління персо­налом — один з про­відних вищих навчальних закладів України, статус якого підтверджується не лише першими місцями у відповідних рейтингах вищих навчальних закладів, а й кількістю звернень бажаючих навчатися у цьому престижному навчальному закладі.

За сучасної органі­зації вищої освіти задоволення освітніх потреб передбачається через про­ходження в структурах МОН процедури ліцензування та збільшення ліцензованого обсягу прийому на навчання з відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня за конкретною спеціаль­ністю.

Академія впродовж січня — лютого 2006 року підготувала низку ліцензійних справ, за якими експерти, призначені МОН, провели ліцензійні екс­пертизи зі спеціальності «Менеджмент органі­зацій» в Дніпродзержинській, Ковельській, Чернівецькій, Яготинській філіях МАУП, у її Галицькому відділенні, зі збільшення ліцензованого обсягу прийому до магістратури зі спеціальності 8.050206 «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» в самій Академії, з підвищення кваліфікації за акредитованими спеціальностями на базі вищої освіти з напрямів «Економіка і підприємництво», «Ме­неджмент», «Психоло­гія», «Політологія».

За результатами про­ведених експертиз зі спеціальності «Менеджмент організацій» освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр встанов­лено, що зазначені філії мають всі необхідні умо­ви та можливості здійснювати освітню діяльність за збільшено­го, заявленого ними ліцензованого обсягу прийому на навчання.

Так, експерт, кандидат економічних наук, до­цент, завідувач кафедри логістики Національного авіаційного університету М.Григорак визначила, що Яготинська філія МАУП:

1. Має достатнє кадрове забезпечення для ліцензованого обсягу зі спеціальності «Менеджмент організації».

2. Наявне навчаль­но-методичне та інфор­маційне забезпечення відповідає потребам лі­цензованого обсягу прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.

3. Матеріальна база дає змогу здійснювати навчальний процес за ліцензованого обсягу прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра із застосуванням потужної комп’ютерної та офісної техніки.

4. Соціальна інфрас­труктура закладу, фінансово-майнові гарантії відповідають заявленому ліцензованому обсягу.

Під час проведення експертизи щодо збільшення ліцензованого обсягу прийому на навчання зі спеціальності «Менеджмент організацій» у Ковельській філії МАУП експерт — доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фі­нансів  Національного університету водного господарства та природоко­ристування В.Павлов зробив такі висновки:

1. Навчальний заклад має достатнє кадрове забезпечення для ліцензо­ваного обсягу зі спеціальності 6.050200 «Менеджмент організації».

2. Наявне навчально-методичне та інформаційне забезпечення відпо­відає потребам ліцензованого обсягу прийому за освітньо-кваліфікацій­ним рівнем бакалавра зі спеціальності 6.050200 «Менеджмент органі­зації».

3. Матеріальна база дає змогу здійснювати навчальний процес за збільшеного ліцензованого обсягу прийому на на­вчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра із застосуванням потужної комп’ютерної та офісної техніки.

4. Соціальна інфраструктура закладу, фінансово-майнові гарантії відповідають заявленому ліцензованому обсягу.

Ознайомившись із інфраструктурою Черні­вецької філії МАУП, проаналізувавши організацію навчально-виховного процесу, вивчивши інформаційне, кадрове, навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців зі спеціальності «Менеджмент органі­зацій», експерт — кандидат економічних наук, доцент, заступник завідувача кафедри еконо­мічної теорії та менеджменту Чернівецького національного університету 3.Галушка визначив, що цей навчальний заклад:

1. Має достатнє кадрове забезпечення для збільшення ліцензовано­го обсягу зі спеціальності 6.050200 «Менеджмент організації».

2. Наявне навчально-методичне та інформац-ійне забезпечення відпо­відає потребам збільше­ного ліцензованого обсягу прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра зі спеціаль­ності 6.050200 «Менеджмент організації».

3. Матеріальна база дає змогу здійснювати навчальний    процес    за збільшення ліцензовано­го обсягу прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.

4.  Соціальна інфраструктура закладу, фінан­сово-майнові гарантії відповідають заявленому ліцензованому обсягу.

5.  Чернівецькою філією МАУП укладено уго­ди з керівниками під­приємств Чернівців та Чернівецької області про підготовку для них фахівців спеціальності «Менеджмент органі­зацій».

Експертизу щодо збільшення ліцензованого обсягу підготовки бакалаврів зі спеціальності «Менеджмент організації» у Дніпродзержинській філії МАУП провів доктор економіч­них наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Харківського на­ціонального автомобільно-дорожнього університету В.Шинкаренко, який констатував, що у на­вчальному закладі ство­рено всі необхідні умові для провадження освіт­ньої діяльності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра профес­ійного напряму «Менеджмент організацій».

Група експертів у складі: Є.Кузьміна — доктора економічних наук, професора, декана фа­культету менеджменту та міжнародного підприєм­ництва Національного університету «Львівська політехніка»; Б.Мізюка — доктора економічних наук, професора, декана факультету менеджменту організацій Львівської комерційної академії; В.Рудницького — доктора економічних наук, про­фесора, завідувача кафедри обліку й аудиту Львівської комерційної академії; М.Крупки — доктора економічних на-ук, професора, завідувача кафедри фінансів, гро­шового обігу та кредиту Львівського національно­го університету ім. І.Франка — провела ліцензійну експертизу з підготовки бакалаврів з напрямів «Менеджмент» (спеціальність «Менеджмент організацій»), «Еко­номіка і підприємництво» (спеціальності «Облік й аудит», «Маркетинг», «Фінанси») у Галицькому відділенні МАУП. Експертна група зробила висновок, що в цій філії створено всі необхідні умови для провадження освітньої діяльності згідно з вимогами державних стандартів та реко­мендувала продовжити роботу із забезпечення навчального процесу но­вими прикладними компютерними програмами, доу­комплектування бібліотечного фонду україномовними підручниками, ре­комендованими МОН.

Ретельну екс­пертизу щодо збільшення ліцен­зованого обсягу підготовки ма­гістрів зі спеціальності «Менедж­мент зовнішньое­кономічної діяль­ності» в МАУП здійснила кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри менедж­менту зовнішньое-кономічної діяль­ності Тернопільсь-кого державного економічного університету Н.Тарнавська. Задля підвищення якості під­готовки магістрів за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» вона реко­мендує адаптувати кон­цепцію освітньої діяльності МАУП з підготовки магістрів за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», а також варіативну частину освітньо-кваліфікаційної характеристики, освітньо-про­фесійної програми підготовки магістрів до основних положень і вимог Болонської конвенції.

Загальний висновок експерта: Міжрегіональна академія управління пер-соналом має достатнє кадрове, навчально-мето­дичне і матеріально-технічне забезпечення для збільшення ліцензовано­го обсягу прийому на провадження освітньої діяльності, пов’язаної з підготовкою магістрів за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Також є усі підстави збільшити для Міжрегіональної Академії управління персоналом ліцензований обсяг прийому на провадження освітньої діяльності з підготовки магістрів з напряму 0502 «Менедж­мент», спеціальності «Менеджмент зовнішнь-оекономічної діяльності» на 150 осіб, зокрема 75 — на денній формі навчання і 75 — на заочній формі навчання.

Експертний висновок Управління ліцензування, акредитації та нострифікації МОН за матеріалами збільшення ліцен­зованого обсягу з підвищення кваліфікації за акредитованими спеціаль­ностями з напрямів «Еко­номіка і підприємництво», «Менеджмент», «Психологія», «Політологія» також підтвердив, що МАУП має необхідне кадрове, методичне та інформац­ійне забезпечення для зазначеної діяльності за збільшеного ліцензова­ного обсягу, її матеріально-технічна база, засто­сування у навчальному процесі сучасної комп’ютерної та офісної техні­ки дають змогу ефективно організовувати на­вчальний процес з підвищення кваліфікації. Ці справи щодо збільшення ліцензованого обсягу з підвищення кваліфікації розглянуто на засіданнях профільних експертних рад при Державній акредитаційній комісії ДАК з позитивним результатом. Позитивним є також рішення експертної ради з менеджменту, торгівлі та туризму при ДАК України про надання ліцензії на підготовку молодших спеціалістів у вищому навчальному закладі «Економіко-правовий технікум при Міжрегіональній Академії уп­равління персоналом» з напряму «Туризм» за спеціальністю «Організація обслуговування в го­телях і туристичних комплексах», (експерти — доктор економічних наук, професор Д.Стеченко, кандидат економічних наук, доцент В.Гераси­менко).

Валерій ТЕРНО,
директор департамен­ту
ліцензування та акредитації МАУП

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com