Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ХТО ПРЕТЕНДУЄ НА МІСЦЯ В УКРАЇНСЬКОМУ ПАРЛАМЕНТІ?

Навіть поверховий аналіз претендентів від політичних партій та виборчих блоків на місця в Українському парламенті свідчить про те, що влада в Україні, попри усі завіряння та передвиборні гасла, змінюватися не хоче.

Аналізувалися лише дані, оприлюднені в списках кандидатів у народні депутати Центральною виборчою комісією.

З найбільших партій і блоків (більш як 100 кандидатів) аналізувалися лише перші 100 претендентів, серед менших (до 100 кандидатів) -  аналізувалися або перші 50 претендентів, або весь список.

Аналіз свідчить, що найбільший відсоток становлять нинішні народні депутати та їхні помічники-консультанти, представники бізнесу різних форм власності та державні службовці різних рангів. Дещо менше претендентів серед представників фондів, партій, грантодавців, громадських об'єднань та ін.

Так, серед перших 102 претендентів у народні депутати від виборчого Блоку «Не Так» народних депутатів та їхніх помічників-консультантів - 20%, бізнесменів різного рівня - 22,5%, державних службовців - 17,6%, представників різних фондів та ін. - близько 10%.

Кандидати від Партії регіонів: 40,2% - народні депутати та їхні  помічники;  35,3%  - бізнесмени різного рівня, 10,8% - державних службовців.

Найбільша кількість народних депутатів та їхніх помічників-консультантів, які намагаються зберегти свої місця в Парламенті, серед комуністів - 65,34%. Такі ж наміри у Соціалістичної партії (43,9%), Народного блоку Литвина (55%), «Нашої України» (37,2%), Блоку Юлії Тимошенко (39,2%), навіть в Українського народного блоку Костенка -Плюща (30,3%). До речі, саме Блок Костенка - Плюща передує у намаганнях державних службовців різних рангів зайняти місця у Верховній Раді, їх у першій сотні виборчого блоку 25,5%.  Це значно більше, ніж навіть у блоці «Наша Україна» (19,4%) та в Блоці Литвина (17%). Не відстають від них і соціалісти - 12,2%.

За відносною кількістю представників бізнесу лідером є виборчий блок НДП - 38,4%. Що це? Намагання «сховатися» за депутатською недоторканністю?

Проте і всі інші блоки і партії також мають бажання бачити у рядах народних депутатів представників  великого і малого бізнесу:  Не Так-22,5%,  Партія регіонів - 35,3%,  Соціалістична партія - 24,5%,  Блок Н.Вітренко - 35,1%,  БЮТ-17,6%, Блок «Держава-Трудовий союз» - 35,4%.

Як не згадати в цьому контексті всім відомі Блок Лазаренка (43,9% представників бізнесу) та Блок Б.Олійника – М.Сироти - 43%.

Не лише народні депутати, державні службовці, бізнесмени мають величезне бажання потрапити до лав народних депутатів. Не треба забувати і професійних партійних працівників, грантодавців, представників

найрізноманітніших фондів і громадських організацій. Так у першій сотні блоку «Не Так» їх - 15,7%, Партії регіонів - 8%, Блоку Н.Вітренко - 16,5%, БЮТ  - 21,6%, Блок «Держава-Трудовий союз» - 10,3%, Блок Б.Олійника-М.Сироти - 10%.

Аналіз можна продовжувати, проте картина зрозуміла і так: до найвищого законодавчого органу держави намагаються потрапити ті, хто довів свою нездатність розбудувати вільну, незалежну, демократичну Україну -- діючі народні депутати та їхні помічники-консультанти, державні службовці різних рангів. Чи зможуть зробити це претенденти від бізнес-кіл? Навряд чи. Їхнім основним завданням буде лобіювання власних (і не власних) інтересів.

Натомість більшість виборчих блоків і політичних партій забули всім відому істину: майбутнє держави – «в руках» освіти, науки і культури. Неосвічена, бездуховна людина не може піклуватися про долю інших людей, замислюватися над майбутнім України.

Саме таку позицію займає Українська Консервативна партія -- партія української еліти - науковців, освітян, діячів культури.

Усім відоме гасло виборчого блоку «Не Так». Проте виникає закономірне запитання: хто з них робитме «Так» - колишні депутати, підприємці, грантожери? Вони вже це робили.

До Парламенту повинні прийти люди, які вміють думати і вносити виважені рішення. Саме такими є претенденти до Верховної Ради України від УКП, гасло якої - «Бог і Україна понад усе». Серед них 73,7% високоосвічених науковців, працівників освітянської ниви, 95% кандидатів у народні депутати від УКП довели свою здатність аналізувати, думати і приймати рішення, працюючи в галузі науки, отримуючи наукові ступені і вчені звання. Вони на ділі довели, що здатні виховувати нову еліту країни, коли задовго до Болонської декларації сформували унікальну систему безперервної освіти, перепідготовки та підвищення кваліфікації наших співгромадян.

Кому ж, як не таким кандидатам посісти свої місця в українському парламенті?

 

Генеральний секретар
Всеукраїнського громадсько-патріотичного
об'єднання "Український вибір"
професор В. ГАЙЧЕНКО

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com