Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У ДИСКУСІЯХ ШУКАТИМУТЬ ІСТИНУ

При Українському Народному університеті відкрито дискусійний клуб

Зустрітися з відомими політологами, діячами освіти, науки, культури, представниками творчої інтелігенції матимуть можливість усі, хто виявить бажання взяти участь у засіданнях Дискусійного клубу, що відкрито при Українському Народному університеті МАУП. Люди, з якими пропонується зустрітися в Дискусійному клубі, відомі не тільки в Міжрегіональній Академії управління персоналом, а й за її межами. Ми живемо в час відродження і розвитку української нації. Українська нація, як і інші національні спільноти в Європі, постає на основі власної української мови, звичаїв, традиційних цінностей, символіки та атрибутів державності. Вона згуртовує повноправних активних громадян нашої країни, незалежно від їхнього етнічного походження, соціального стану та ін., об’єднаних почуттям українського патріотизму та спільністю історичної долі. Консолідація української нації органічно поєднується з розбудовою демократичного ладу, соціальної ринкової економіки, забезпеченням прав людини, розвитком громадянської ініціативи. У контексті вирішення цих проблем, враховуючи необхідність духовного відродження України та зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гуманізації та демократизації вітчизняної системи вищої освіти, Український Народний університет відкриває Дискусійний клуб, що сприятиме вирішенню питань формування в Україні справді громадянського суспільства та правової держави. Відвідувачі Дискусійного клубу розглянуть широке коло питань з політичної, історичної, культурологічної проблематики.

Перше засідання Дискусійного клубу було присвячено «Витокам слов’янської цивілізації». Саме так називалася тема, що її запропонував до обговорення професор, кандидат історичних наук Юрій Шилов. Україна є не тільки колискою слов’янських народів - саме тут потрібно шукати сліди найдавнішої людської цивілізації, переконаний науковець. Свідчення існування такої цивілізації – Трипільська культура, першовідкривачем та дослідником якої був відомий чеський науковець Вікентій Хвойка. Оратанія – так називалася давня країна, що існувала на території сучасної України. Свою культуру давній народ, прямими нащадками якого є українці, поширив і на територію інших народів. Рештки цієї культури можна знайти, зокрема, в Індії та Ірані. Отож витоки української культури - в Оратанії. «Ми і не уявляємо, наскільки давнім народом ми є, - говорить Юрій Шилов, - це було ідеальне позакласове суспільство, що жило в цілковитій гармонії. І все сучасне людство рано чи пізно прийде до усвідомлення необхідності гармонізації суспільних взаємин – таких, які мали давні орати». Українцям же варто просто залишатися самими собою. Звернути більше уваги на свою історію, культуру, традиції, де можна знайти відповіді на найнагальніші питання сучасності.

На найближчий час в плані роботи Дискусійного клубу передбачається зустріч відвідувачів з професорами Володимиром Уляничем, Василем Яременком, Миколою Головатим, Федором Кирилюком, доцентом Володимиром Куєвдою. Пропоновані теми для обговорення: «Героям Крутів присвячуються», «Народ живе у слові», «Націоналізм: виклики сучасності», «Політологія, як наука про політику і людину в політиці», «Етнопсихологія українців: історія і сучасність».

Засідання Дискусійного клубу проводитимуться  раз на місяць. Запрошуються всі бажаючі: слухачі Українського Народного університету, студенти, викладачі та співробітники Академії, а також усі, хто цікавиться історією та сучасністю України, кому небайдужа її доля.

Українські Народні університети створено і при регіональних підрозділах МАУП. Тому планується трансляція засідань Дискусійного клубу по Телеуніверситету для регіональних підрозділів МАУП, аби його активні учасники могли взяти участь в обговоренні актуальних проблем минулого, сучасного і майбутнього України. Адже в дискусії народжується істина, в обговоренні пізнаєш світ і людей, здобуваєш можливість розвиватися як особистість.

З питань роботи Дискусійного клубу при Українському Народному університеті МАУП (корпус №23, к.12, 10) звертатися за телефоном: 494-47-30, внутрішні: 14-90, 15-27, e-mail: unu@iapm.еdu.ua

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com