Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЛАЗНЯ. МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА

... 2000-го року в житті Юрія Павленка настав зоряний час - він одружився з донькою "головного банщика" Віктора Ющенка. Тоді Віктор Андрійович ще не забороняв лазні, тож із кар'єрою у зятя-щасливчика, майбутнього міністра, все склалося якнайкраще...

З'їзди молодіжного крила партії "Народний союз Наша Україна" відбуваються в атмосфері, звичній для комсомольських зібрань - півтори тисячі делегатів, бурхливі оплески, гімни, почесна президія й одностайні голосування з кон'юнктурних питань. Не дивно, що на одному з таких з'їздів «помаранчевий комсомол» так само одностайно ухвалив єдино можливе рішення: обрати головою "координаційного комітету зі створення" МСНУ (так називається новоутворене об'єднання) наймолодшого представника адмінресурсу - міністра молоді і спорту Юрія Павленка.

Видно, молодші "несуни", як і личить прихильникам Ющенка, глибоко шанують старших - якщо ті заманюють до себе в керівники президента, то молодим нічого не залишається, як випросити собі хоча б міністра.

Перше, що впадає у вічі - блискавична кар'єра Юрія Павленка. Про такий фантастичний злет молоді однопартійці Юрія Олексійовича можуть лише мріяти: у 22 роки - ще студент, у неповні 30 - міністр. Чудовий приклад для амбітної молоді, небайдужої до власної кар'єри. Конкурувати з Павленком у цій сфері може хіба що міністр транспорту Бондар.

Обрання його на "партійну" посаду було цілком логічним. Хай там що говорять про "неадмінресурсність посади", однак профільний міністр має можливість стежити за належним спрямуванням бюджетних коштів на підтримку різних молодіжних програм, ініціатив громадських організацій. Очевидно, під час передвиборної кампанії цих ініціатив буде чимало.

Та найголовніше те, що Юрій Павленко, за твердженнями експертів та ЗМІ, входить до оточення Віктора Ющенка - людей, які можуть у будь-який час зайти до Президента, які впливають на його рішення. А рецепти цієї частини кар'єри дещо відрізняються від загальновизнаних.

Молодий, перспективний...

Ще в 19 років Юрій Павленко став депутатом Харківської райради у Києві. Однак 1994 року стати депутатом райради в Києві було набагато легше, аніж зараз.

У 23 роки Павленко очолює ВАТ "Євро віжн плюс". Надавало це підприємство рекламні та представницькі послуги. Потім Юрій спробував свої сили як телевізійного ведучого, арт-продюсера. 1998 року безуспішно балотувався до Верховної Ради. Тоді ж Павленко брав участь у проекті «Українська спілка молодих депутатів».

Паралельно Юрій продовжував навчання на історичному факультеті КНУ, а згодом - в Академії державного управління при Президенті України. Цікаво, що, отримавши диплом магістра цього ВНЗ, Павленко став і магістром державного управління Університету Північного Лондона, не склавши у британській столиці жодного іспиту. Однак підстави цілком законні - випускники Академії отримують такі дипломи відповідно до укладеної угоди.

Наш вибір - Леонід Кучма. Поки що…

Проекти Юрія Павленка 90-х років не були надто помітними. Першою вдалою персональною ідеєю стала Молодіжна партія України, установчий з'їзд якої відбувся у квітні 1999 року. Партію створили вчасно - напередодні президентських виборів такі структури користувалися неабияким попитом. За місяць партія під проводом Павленка ухвалює рішення про підтримку на президентських виборах Кучми з таким формулюванням: "Реформаційні ініціативи та активна політична діяльність нинішнього Президента України Леоніда Кучми позначили початок дійсних позитивних перетворень в українському суспільстві". МПУ почала працювати в структурах політичного об'єднання "Наш вибір - Леонід Кучма" і внесла свою частку в перемогу кучмізму. Однак зустріч, яка відбулася в Києві 2000 року, докорінно змінила особисте життя Юрія Павленка, а також його політичну кар'єру.

Зять "головного банщика"

 2000 року майбутній міністр, лідер дрібної партії одружується з Юлією Євсєєвою - випускницею одного з американських університетів. Згодом в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" Юлія Павленко так згадувала про своє знайомство з чоловіком: "Я чотири роки навчалася в Америці. А коли повернулася, багато з того, що відбувалося навколо, не могла зрозуміти. Усе так змінилося. Саме тоді нас із Юрою познайомила його двоюрідна сестра Марія Бурмака. Перше наше побачення відбулося біля Золотих Воріт. Я налаштувалася на дружбу. Та, як виявилося пізніше, вже після першої нашої зустрічі Юра вирішив, що я стану йому дружиною".

Вибір Юрія виявився вдалим. Батько нареченої Віктор Євсєєв очолював фізкультурно-оздоровчий комплекс Національного Банку України. Це вже аж 2005 року Віктор Ющенко, ставши Президентом, заборонив чиновникам відвідувати лазні. А за свого керівництва НБУ Віктор Андрійович усіляко, зокрема й матеріально, підтримував оздоровчі заклади. У комплексі були тренажерні зали, басейни, сауни, криті корти - все, що необхідно для активного відпочинку ділових людей. Якість обслуговування теж на найвищому рівні. Тож не дивно, що директор комплексу Віктор Євсєєв користувався особливою довірою шефа. Ще й такою високою, що під час свого головування в уряді Віктор Ющенко призначив «головного банщика» НБУ радником Прем'єр-міністра України.

Звісно, це був непоганий старт. До того ж Юрія Павленка об'єднував з майбутнім президентом і концептуальний для останнього різновид духовного зв'язку: хрещеною матір'ю його доньки стала Катерина Чумаченко. А другою хрещеною матір’ю цієї ж самої дитини - Людмила Кучма.І

Високий старт

Після цього Юрій Павленко просто не міг не зробити кар'єри в оточенні Віктора Ющенка. У січні 2002 року його партія стає одним із засновників блоку "Наша Україна". Юрій потрапляє до "прохідної" частини списку НУ і стає народним депутатом. У цей час не забував Юрій Павленко і про своє кумівство з родиною Леоніда Кучми. Він був одним з небагатьох депутатів-"нашоукраїнців" (поряд із Петром Порошенком, Євгеном Червоненком і Романом Зваричем), які мали регулярні контакти з Президентом. Іноді, як-ось під час розгляду питання про направлення українських військ до Іраку, під час внутрішньофракційних дискусій Юрій Павленко активно відстоював позицію Кучми.

Під час кампанії 2004 року йому довірили очолювати Донецький регіональний штаб Віктора Ющенка. До речі, під час роботи на виборах сталася неприємна історія - водія Юрія Павленка зупинила недружня донецька державтоінспекція, а в нього не виявилося довіреності на керування автомобілем. Історія потрапила в пресу, однак такого резонансу, як недавній скандал із сином Віктора Ющенка Андрієм, не набула.

Після успішних президентських виборів для Юрія Павленка розпочався зоряний час. Він став наймолодшим у новому уряді міністром - очолив "профільне" міністерство сім'ї та молоді, до якого приєднали ще й Держкомспорт. Ця посада Юрію Олексійовичу як «молодому члену сім'ї директора спорткомплексу», здавалося, як найбільше йому «личила». Відсутність особливих результатів за півроку роботи не завадила йому втримати міністерський портфель і в уряді Юрія Єханурова.

Тесть Юрія Павленка Віктор Євсєєв теж пішов на підвищення - став заступником керівника сумнозвісної ДУСІ (Державного управління справами): не сумнівайтеся, лазні та сауни в структурі Управління теж є. До того ж пан Євсєєв ще має шанс побути народним депутатом. Адже свого часу Віктор Ющенко включив його до списку "Нашої України" на, здавалося б, непрохідне 101 місце. Після того, як низка депутатів-сумісників склала свої повноваження, залишилося зовсім небагато - всього дві позиції.

Попри незрозумілі виборчі перспективи Народного Союзу та організаційну невизначеність молодіжного крила цієї партії, в подальших кар'єрних перспективах Юрія Павленка можна не сумніватися. Адже Віктор Ющенко "своїх" не забуває. А "нашоукраїнська" молодь найближчим часом матиме гідного наставника, який своїм прикладом зможе навчити молодих політиків робити успішну політичну кар'єру.

За матеріалами інтернет-видань

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com