ЕКС-АДМІНІСТРАТОР - ТАКИ ФАЛЬСИФІКАТОР
Печерський районний суд визнав інформацію про причетність колишнього глави Адміністрації Президента Віктора Медведчука до фальсифікацій на виборах президента достовірною і не задовольнив його позов до віце-прем'єра з євроінтеграції Олега Рибачука.
Нагадаємо, що Віктора Володимировича дуже обурило оприлюднення Рибачуком розшифровок телефонних розмов, які свідчили про фальсифікацію виборів та несанкціоноване втручання у діяльність сервера бази даних Центрвиборчкому («Персонал Плюс» друкував ці документи у своїх попередніх номерах). Серед головних фігурантів того скандалу народний депутат (на той час) назвав тодішніх голову ЦВК Сергія Ківалова, главу АП Медведчука, віце-прем'єра Андрія Клюєва та інших осіб.
Та якщо інші «фігуранти» справи просто промовчали (чим лише підтвердили інформацію Рибачука), то Медведчук кинувся захищати свої «честь, гідність та ділову репутацію». Причому зробив він це наступного ж дня після переголосування. А точніше — 27 грудня минулого року. Хоча розшифровки, де фігурував, зокрема, і «головний адміністратор країни», з'явилися значно раніше. Чи то Віктор Володимирович найняв таких юристів, які довго готували позов, чи то чекав попередніх результатів виборів — це відомо тільки йому одному. Та цікавим є ще один момент: позов було подано саме до Печерського райсуду, який раніше «славився» упередженим ставленням до противників режиму Кучми (про що свідчила й низка справ), однак — чи то на суддів вплинув приклад їхніх колег з Верховного Суду, чи то надані адвокатами Олега Рибачука докази були настільки незаперечними, а може, просто служителі Феміди врахували нинішню політичну ситуацію, — суд встановив, що відповідач як парламентарій, згідно зі ст.19 Закону «Про статус народного депутата України», не зобов'язаний повідомляти джерело інформації, яку він використовує.
Тож було застосовано ст. 302 Цивільного Кодексу, згідно з якою інформація, подана посадовою особою при виконанні службових обов'язків і яка міститься в офіційних джерелах, є достовірною. Тим часом сам нинішній віце-прем'єр не робить секрету щодо джерел, які надали йому інформацію. І сам в ефірі «5 каналу» підтвердив, що плівки із записами розмов керівників штабу Януковича були передані йому Службою безпеки України. Утім, Віктор Медведчук — не з тих, хто зупиняється напівдорозі. Ймовірно, процес «Медведчук проти Рибачука» матиме продовження. Хоча, якщо справа дійде до Європейського суду, то вона називатиметься «Медведчук проти України». Яка, власне, і підтвердить суть всієї ділової і політичної діяльності Віктора Володимировича. Щоправда, це відбудеться за умови, якщо Медведчук не опиниться в ролі звинуваченого у фальсифікаціях.
Богдан ДОВНИЧ