Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Економічна несвобода

Газета WallStreetJournalі дослідницький центр HeritageFoundationоприлюднили щорічний Індекс економічної свободи.

Четвертий рік поспіль Україна залишається економічно невільною країною. Про це свідчить щорічний Індекс економічної свободи, підготований газетою Wall Street Journal і дослідницьким центром Heritage Foundation, пише Комерсант-Україна в публікації «Зростання на місці».

Згідно з індексом, який розраховується на підставі 10 показників, Україна набрала 46,1 бали (за 100-бальною шкалою), при тому що індекси нижче 50 балів характеризують економіку країни як «деспотичну». Україна знаходиться нижче цього рівня з 2009 року.

У рейтингу економічних свобод Україна посіла 163 місце з 179 досліджуваних країн, опинившись між Соломоновими островами (162) і Узбекистаном (164). З держав СНД найкращі показники в «помірно-вільної» Вірменії (39). «Переважно невільними» визнано Азербайджан (91), Молдову (124), Таджикистан (129) і Росію (144). Компанію Україні у списку «деспотичних» країн склали Білорусь (153) і Туркменістан (168). Найкращий рівень економічних свобод, як і раніше, в Гонконгу, Сінгапура, Австралії, Нової Зеландії та Швейцарії, а найгірший — у Північної Кореї, Зімбабве і на Кубі.

З 10 критеріїв, що визначають загальний індекс, Україна має високі бали лише в свободі торгівлі (84,4 бали), фіскальної свободи (78,2), монетарної торгівлі (67,7) і свободі праці (51,2). Свобода інвестицій оцінена в 20 балів, свобода від корупції — в 24 бали, участь уряду в ринкових відносинах — в 29,4 бали, захист прав власності і фінансова свобода — в 30 балів.

Втім, у порівнянні з минулим роком рівень економічних свобод України зріс на 0,3 бала, що дозволило країні піднятися в рейтингу на одну сходинку. Таке зростання виглядає несуттєвим хоча б тому, що ще в 2006 році Україна посідала 117-е місце, будучи «переважно невільною».

ЛIГАБiзнесIнформ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com