Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГАЗОВІ ЗАРУЧНИКИ

Україна буде вимушена підвищити тарифи на газ для населення вже в наступному місяці, якщо не зможе домовитися з Москвою про нижчі ціни на паливо.

Про це заявив президент країни Віктор Янукович іноземним журналістам, передає Bloomberg.

«Усе, чого ми хочемо, — це середня європейська ціна на газ, що імпортується. Якщо ми її не доб’ємося, нам доведеться підняти внутрішні ціни», — сказав Янукович.

18 жовтня у президентів Януковича і Медведєва запланована зустріч. Проте, за словами помічника глави російської держави Сергія Приходько, на ній не планується підписання ніяких контрактів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Українська сторона вважає ціну на російський газ, що імпортується, завищеною і домагається її зменшення.

Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що уряд не має наміру підвищувати тарифи на природний газ для населення, а шукатиме інші компенсатори для бюджету.

***

Голова уряду Росії Володимир Путін заявив, що вважає обґрунованими ціни на газ, які «Газпром» пропонує своїм партнерам у Європі.

В інтерв’ю федеральним телеканалам Росії він сказав, що Росія «не диктує адміністративно цю ціну», бо вона прив’язана до нафти: ціна на нафту підвищується, підвищується і вартість газу, сказав Путін.

“Я про це казав багато разів публічно: усі, хто продає товар, хочуть продати дорожче, а усі, хто купує, хочуть купити дешевше, а краще взагалі на халяву, як у нас в народі кажуть, тобто безкоштовно. Безкоштовно, зрозуміло, ніхто віддавати нічого не буде», — заявив Володимир Путін.

Говорячи про свою ідею створення Євразійського економічного простору, прем’єр Росії запевнив, що не йдеться про «відродження Радянського Союзу і якесь політичне об’єднання». Бо Росія, сказав Путін, не зацікавлена у тому, щоб нести навантаження за інші країни.

“Росія не зацікавлена у тому, щоб брати на себе надмірні ризики, нести зайве навантаження за ті країни, які з тих чи інших причин перебувають у нас за спиною», — запевнив голова уряду. Путін згадав про досвід Європи, наголошуючи, що там інтеграція досягла рівня, «який у Радянському Союзі навіть не снився». Він стверджує, що кількість обов’язкових для виконання рішень Європарламенту більша, ніж кількість обов’язкових рішень, які ухвалювала Верховна Рада СРСР для радянських республік.

“Не треба бути великим фахівцем, щоб зрозуміти: якщо скласти наші можливості – технологічні, інфраструктурні, транспортні, в енергетиці, мінеральних ресурсів, робочої сили, територіальних можливостей, навіть мовних, що також дуже важливо для загальної економіки – якщо ми усе це складемо, наша конкурентоспроможність різко зростатиме», — запевняє Путін.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com