Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Україні — 17 монументів Бандері

Пам’ятники лідера українських націоналістів Степана Бандери нині встановлені у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях, повідомляє Чернігівський міський портал. Проекти існують в Рівному, Луцьку та на Черкащині. Питання про встановлення пам’ятного знака або спорудженні пам’ятника піднімався в Києві та Чернівцях.

У Львові пам’ятник Бандері встановили в 2007 році напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці в 65-річного ювілею Української Повстанської армії.

У 1998 році Бандері поставили пам’ятник у Бориславі на Львівщині, 2001 — в Дрогобичі, 2008 — у Старому Самборі. На Львівщині також пам’ятник провіднику ОУН встановлений у сквері його імені в Кам’янці-Бузькій і біля будинку гімназії, учнем якої він був у 1919-1927 роках, в Стрию.

У Тернополі вшанували Бандеру пам’ятником в 2008 році з нагоди 100-річчя від дня народження провідника ОУН. Виготовив пам’ятник місцевий скульптор Роман Вільгушинський.

Перший в області пам’ятник Бандері з’явився в селі Козівка Тернопільського району в 1992 році. Автор — скульптор Б. Григоренко.

Крім цього, в Бережанах і Теребовлі встановлений бюст Бандері, в Заліщиках — монумент.

У Бучачі пам’ятник Степану Бандері був відкритий 2007 році, а в селі Струсові (Теребовлянського району) — 2009 року.

Крім цього, в Одесі пам’ятник Бандері встановили в 2009 році. Його автор — львівський художник Микола Посікіра.

У Коломиї (Івано-Франківської області) він з’явився ще в 1991 році в дні святкування 750-річчя Коломиї, за день до початку державного перевороту в СРСР. Автор — скульптор Віталій Рожик.

У селі Грабівка Калуського району пам’ятник Бандері відкрили 2008 року до 100-річчя від дня його народження. Стоїть монумент і в селі Старий Угринів (Кольського району) — рідне місто діяча.

Нагадаємо також, що пам’ятник Бандері мають намір встановити в Луцьку. Зокрема, депутати міськради вирішили виділити 150 тисяч грн на початок робіт.

Крім цього, пам’ятник Степану Бандері мають намір поставити на Рівненщині в місті Здолбунів. Зокрема, у квітні цього року міськрада прийняла рішення про виділення двох ділянок землі в центрі міста, одну з яких повинні вибрати учасники громадських слухань для встановлення пам’ятника.

З пропозицією про встановлення пам’ятника провідникові ОУН в міськраду райцентру Тальне Черкаської області звернулася районна спілка підприємців.

Експрес

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com