Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Європу чекає посуха

У Європі очікується черговий стрибок цін на продукти харчування. Причиною цього стане африканська посуха, яка незабаром може переміститися в європейські країни. Перші ознаки посухи стали проявлятися на території Європи ще навесні, що може руйнівно позначитися на урожаї, прогнозують експерти. В результаті цього ціни на продукти можуть злетіти, пише Deutsche Welle з посиланням на доповідь ООН.

У більшості регіонів Європи цієї весни спостерігалася низька кількість опадів, що невластиво цій порі року. Зокрема, дощі обійшли стороною Баварію і Англію. Представники агентства ООН по продовольству вже заявили, що можливо, спростують свої сприятливі прогнози відносно зростання цін на продовольство у світі в межах 4-5 відсотків за підсумками року. На початку 2011 року ціни на харчові продукти і так досягли історичного піку, тому експерти не виключають повторення «продовольчої кризи» 2008-го року.

 За їх словами, подібну ситуацію можна буде спостерігати вже найближчим часом. Ще в квітні ціна на крупи підскочила на 71 відсоток — це в три рази більше, ніж 10 років тому. «Для Європи червень починається дуже несприятливо. Без дощів вже не можна обійтися. Якщо ця ситуація збережеться — ціни виростуть дуже агресивно», — про такі наслідки попереджає  Абдльереза Аююассиан, старший економіст Агентства ООН по продовольству, пише The Guardian.

 Окрім  посухи в Європі, як стверджують економісти рейтингових агентств, до наслідків також можуть  додатися повені в США  і мораторій на експорт зернових в Росії, який був введений Кремлем після торішніх літніх пожеж, що спричинили  за собою значні руйнування. Якщо навіть для економічно розвинених європейських країн це буде нелегке випробування, то для менш розвинених країн це може спричинити серйозні проблеми, заявив Дункана Грин, експерт-дослідник з організації Oxfam. «Харчові протести — дуже реалістичний сценарій. Якщо ви в силу намагаєтеся прогодувати своїх дітей, а ціна на хліб раптом зростає удвічі, це може бути тією іскрою, від якої усе запалає», — міркує Грин.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com