Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГОЛОСИ ЗНОВУ КРАСТИМУТЬ

Запровадження на парламентських виборах п’ятивідсоткового прохідного бар’єру призведе до втрати половини голосів виборців, які розподілять між собою партії-переможці.

Про це заявив народний депутат Юрій Ключковский на зустрічі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

Лавринович обговорив проект закону про вибори народних депутатів з представниками політичних партій. Вони піддали жорсткій критиці документ, заявивши про неприйнятність змішаної системи виборів і збільшення прохідного бар’єру з 3% до 5%.

Пропозиція про зустріч з міністром юстиції викликала інтерес у політичних партій. У представників партій знайшлися зауваження до законопроекту. «Перехід до змішаної системи — це крок назад. Україні слід було переходити до відкритих списків, які обіцяв кандидат в президенти Віктор Янукович», — підкреслила лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун.

Глава Мін’юсту у відповідь заявив, що тип виборчої системи вибраний особисто президентом Віктором Януковичем і дискутувати про його зміну немає сенсу.

Незважаючи на заяву міністра, що основні параметри законопроекту зафіксовані, кожен з тих, хто виступав, критикував змішану систему, високий виборчий бар’єр і відмову від виборчих блоків. «На виборах 2007 року при бар’єрі в 3% було втрачено 24% голосів, розподілених між партіями-переможцями. У 1998 році — останній рік вибору з бар’єром в 4% — «бонус» складав вже 30%. А при бар’єрі в 5%, якщо виходити з сьогоднішніх рейтингів, втрачається половина голосів. Це ви називаєте пропорційною системою?» — звернувся до глави Мінюсту народний депутат Юрій Ключковский, що представляв на засіданні партію «Наша Україна». Ключковский розповів також про технічні проблеми законопроекту — про можливість неконтрольованої видачі від­кріпних талонів, небезпеку масового голосування вдома за прикладом 2004 року, про право виборчкомів приймати рішення третиною свого складу, «забувши» повідомити про засідання неугодних керівництву членів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com