Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

АМЕРИКАНСЬКЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Американська торговельна палата (АТП) в Україні вважає, що прийняття змін до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», запропонованих законопроектом № 8053, може привести до економічної ізоляції України.

Автори листа звертають увагу на те, що запропоновані зміни передбачають введення державної монополії на експорт харчових і сільгосппродуктів і просять Президента України втрутитися в ситуацію.

У разі прийняття запропонованих законопроектом змін виробники сільгосппродукції і визначені державою компанії-агенти будуть наділені винятковим правом здійснювати експорт харчових продуктів і сільськогосподарських товарів. «Таким чином, закон де-юре і де-факто ліквідує вільний ринок і встановить державну монополію на експорт харчової і сільськогосподарської продукції», — говориться в листі.

У АТП відмічають, що прийняття змін до закону фактично приведе до встановлення контролю держави над зерновим ринком. Уряд зможе приймати рішення на власний розсуд з приводу того, хто саме отримає ліцензію на експорт, буде встановлена монополія однієї або декількох компаній у сфері експорту харчових продуктів і сільськогосподарської продукції. Окрім погіршення репутації України і спричинення фінансових і комерційних збитків, ці правові кроки, вважають в АТП, суперечатимуть низці законів і юридичним зобо­в’язанням по підтримці вільної торгівлі і іноземних інвестицій, які наша країна перейняла на себе у рамках СОТ і інших міжнародних і двосторонніх договорів.

Оскільки запропонований законопроект повинен пройти експертну оцінку уряду України, перш ніж він буде переданий у Верховну Раду на розгляд і прийнятий, члени Палати відмічають, що Кабінет Міністрів повинен виступити проти прийняття запропонованих поправок. »У разі бездіяльності уряд України порушить виконання своїх зобов’язань і діятиме всупереч політичним заявам, зробленим Президентом України, прем’єр-міністром і іншими вищими державними посадовцями, які зобов’язалися дотримувати принципів вільного ринку і підтримувати залучення іноземних інвестицій в Україну», — відзначається в листі.

В той же час АТП підтверджує готовність до подальшої співпраці з керівництвом України в забезпеченні дотримання принципів вільного ринку в аграрному секторі.

Лист надісланий від імені Ради директорів Американської торговельної палати в Україні і компаній — членів АТП.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com