Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ейнштейн не боявся сперечатися з викладачами

Професор одного дуже відомого Університету спантеличив своїх студентів наступним запитанням: “Чи дійсно Бог створив все, що ми бачимо?

Один із студентів хоробро відповів: “Так”.

- Бог створив абсолютно все?- запитав професор.

- Так, сер, відповів студент.

- Але якщо Бог створив абсолютно все, — сказав професор, — те, очевидно, Бог створив і Зло. А, оскільки існує Зло, і відповідно до принципу, що наша робота визначає те, ким ми є, ми можемо зробити висновок, що Бог є Зло.

Студент принишкнув і не знав, як відповісти професорові. А той, задоволений самим собою, пояснив студентам, що так він довів, що релігія — міф.

Інший студент підняв руку і сказав: “Професоре, можна мені поставити вам запитання?”

Так, звичайно, — відповів професор.

Студент встав і запитав: “Професор, існує холод?”

- Що за питання? Звичайно, існує. Вам що, ніколи холодно не було?

Студенти засміялися із запитання свого товариша.

Молода людина відповіла: “Насправді, сер, холоду не існує. За законами фізики те, що ми приймаємо за холод, є насправді відсутність тепла. Всяке тіло або об’єкт можна вивчати лише тоді, коли воно має або передає енергію. Абсолютний нуль (-460F) це повна відсутність тепла. Всяке тіло при цьому стає інертним і нездібним на реакцію. Холоду не існує. Це слово було придумане для пояснення того, що ми відчуваємо, коли в нас немає тепла.

Студент продовжив: “Професоре, існує темнота?”

- Так, зрозуміло, існує.

- Ви знову не маєте рацію. Темноти не існує. Темнота насправді — це відсутність світла. Ми можемо вивчати світло, а темноту — не можемо. Ми можемо використовувати призму Ньютона для розщеплювання білого світла на безліч спектроів і вивчити довжину хвилі кожного кольору.

Ми не можемо зміряти темноту. Простий пучок світла може порушити її і освітити все довкруги. Як ви можете визначити, наскільки темний даний простір? Ви вимірюєте кількість світла. Вірно? Темнота — це термін, використовуваний людьми, щоб описати, що відбувається, коли немає світла.

- Професоре, скажіть, існує Зло?

Тепер уже професор невпевнено відповів: “Ну, зрозуміло, я вже сказав, ми це бачимо щодня. Це відбивається в повсякденних прикладах нелюдяного ставлення людини до людини. Це відбивається в численних злочинах і насильстві у світі. Це не що інше, як Зло.

Ні, професоре, зла не існує або, принаймні, воно не існує саме по собі. Зло — це просто відсутність Бога. Це як темнота і холод, слово, яке людина придумала для опису відсутності Бога. Бог не створював зла. Зло — це те, що трапляється, коли в серці людини немає Божественної любові. Це як холод, який відчуваєш, коли немає тепла, або темнота, коли немає світла.

Професор не знайшовся, що відповісти. Ім’я того студента було Альберт Ейнштейн.

religioustolerance

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com