Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НЕ ХОЧУТЬ ЗАКРИВАТИ ДВЕРІ

Спостерігачі від Європарламенту на виборах президента України заявили, що двері до Європи для України мають бути відкриті. Про це йдеться в комюніке, поширеному в понеділок у Брюсселі.

«Двері до Європи мають бути відкриті для України. Нормально проведені вибори — це важливий сигнал для громадської думки ЄС, що Україна стала нормальною європейською країною, яка має право зробити європейський вибір», — заявив глава делегації Павло Коваль. «Я сподіваюся, що цей вибір буде підтриманий підписанням угоди про асоціацію ЄС-Україна і ослабленням візового режиму», — зазначив він.

Євродепутат з Німеччини Ребекка Хармс передрекла новому президенту України вирішення важкого завдання консолідації країни, подолання розколу схід-захід. Вона закликала члена Єврокомісії Штефана Фюле, який займатиметься питаннями розширення ЄС і політикою європейського сусідства, «приділити особливу увагу Україні та підтримати її демократичний розвиток».

На думку всіх спостерігачів від Європарламенту, виборчий процес був проведений коректно, проте, як зазначила румунка Адіна-Іоана Валеан, для функціонування демократії потрібні більш широкі і довготривалі законодавчі рамки. За словами болгарина Крістіана Вігеніна, «вибори ясно показали, що Україна послідовно рухається до політичної стабільності та зрілості».

«Наступним кроком має стати відновлення давно відкладеного процесу реформування країни в інтересах українців», — вважає він. Європарламентар з Латвії Інесе Вайдере, в цілому позитивно оцінивши організацію виборів, вказала на прагнення партій використати «дірки» в законодавстві: в день голосування на вулицях можна було бачити плакати, які представляють собою пряму або опосередковану агітацію.

Інтерфакс

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com