Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Спростування МО України

Міноборони України заперечує участь українських військових у збройному конфлікті у серпні 2008 року в Південній Осетії.

Про це в ефірі «5 каналу» напередодні заявив прес-секретар Міноборони Ігор Халявинський. За його словами, заява Слідчого комітету при прокуратурі РФ про те, що в ході розслідування кримінальної справи за фактом геноциду і масових вбивств громадян Росії на території Південної Осетії в серпні 2008 року отримані і задокументовані неспростовні докази участі на стороні грузинських збройних формувань представників української націоналістичної організації УНА-УНСО і українських військових, є провокацією. Представник війсь­кового відомства наголосив, що нікого, окрім військовослужбовців, які брали участь у планових навчаннях, на території Грузії не було. До того ж, після початку збройного конфлікту і ці формування залишили дану територію. Представник Міноборони України заявив, що російській стороні вже надана відповідь на її запит.

У прес-службі Міноборони пояснили, що доказовою базою про участь українських військовослужбовців у південноосетинському конфлікті може бути посвідчення особи офіцера Збройних сил України, військовий квиток службовця контрактної служби, що збігаються з тими документами, які зберігаються у відділі кадрів центральному апараті міністерства, а також особистий жетон військовослужбовця.

Цієї доказової бази, за словами представника Міноборони України, російська сторона, судячи з усього, не має. А тому не можна стверджувати, що українські військові брали участь у конфлікті.

В Українській національній асамблеї — Українській національній самообороні (УНА-УНСО) тим часом теж спростували заяву Москви.

У листопаді минулого року, коли від російської сторони звучали подібні звинувачення, голова УНА-УНСО Юрій Шухевич заявив, що представники російських спецслужб робили спроби завербувати представників УНА-УНСО для участі у військових діях, але жоден із членів УНА-УНСО не прийняв цієї пропозиції.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com