Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Аритмія і хвороба Альцгеймера

Ненормальне серцебиття, відоме як миготлива аритмія, пов’язане з розвитком хвороби Альцгеймера.

До такого висновку прийшли учені з організації Intermountain Healt­hcare (Солт-лейк-ситі, США). Дослідники проаналізували дані про 37 тисяч пацієнтів, які впродовж п’яти років проходили лікування в двадцяти клініках Intermountain Healthcare в Юті, Айдахо і Вайомінгу.

Як з’ясувалося, у людей з миготливою аритмією хвороба Альцгеймера розвивалася на 44% частіше, ніж у тих, хто на серцеві захворювання не страждав. Зв’язок між аритмією і деменцією був найбільш явним у пацієнтів у віці до 70 років. Вони захворювали хворобою Альцгеймера на 130% частіше всіх інших. Лікарі також відзначають, що поєднання серцевих порушень і старечої деменції може бути смертельно небезпечним. В ході дослідження виявилося, що пацієнти з хворобою Альцгеймера і аритмією вмирали на 61% частіше за інших.

Пояснити цей зв«язок можна тим, що обидва захворювання мають відношення до високого кров’я­ного тиску. Через нього погіршуються функції серця, кров перестає поступати в мозок в достатній кількості, і клітини мозку починають відчувати брак кисню. Можливо також, що в основі обох захворювань лежить запалення, оскільки молекули С-реактівного білка були виявлені як у хворих з аритмією, так і у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Нарешті, третій варіант припускає, що миготлива аритмія і хвороба Альцгеймера виникають із-за безсимптомних ін­сультів. Якщо ця теорія правильна, то лікування повинне бути спрямоване на запобігання тромбоутворенню, яке і є причиною мікроінсультів.

 

 

compulenta.ru

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com