Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Україна приєдналася до Європейського тижня імунізації

Міністерством охорони здоров’я України за ініціативи Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) прийнято рішення про проведення в Україні у 2009 році Європейського тижня імунізації.

З 20 квітня у всіх регіонах країни під гаслом «Запобігти. Захистити. Прищепити» проводяться медичні наукові заходи: семінари, тематичні круглі столи, прес-конференції, інформує МОЗ України. 

На рівні міністерства розроблено план організації та проведення Тижня імунізації, в кожному регіоні затверджено склади організаційних комітетів за участю відповідних служб обласних управлінь охорони здоров’я. 

Мета проекту — підвищення рівня інформованості населення про захист від інфекційних хвороб за допомогою вакцин, забезпечення здоров’я кожної дитини від самого народження, безпеки життєдіяльності населення, повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я. 

Як зазначили в міні­стерстві, імунізація є ефективним з економічної точки зору методом профілактики смертності, а також інвалідності порівняно з витратами на лікування. У розвинених країнах продовжується розробка нових вакцин. На стадіях експериментальної розробки та клінічних випробувань знаходяться вакцини, спрямовані на профілактику понад 60 видів інфекційних хвороб. 

У 2008 році 32 з 53 країн-членів ВООЗ Європейського регіону взяли участь Тижні імунізації. «Ми сподіваємося, що в 2009 році у цій акції братиме участь більша кіль­кість держав. Незважаючи на очевидну важливість імунізації, нам ще належить зробити велику роботу для визначення ролі цієї процедури для здоров’я дітей», — наголосила на минулорічній акції заступник директора Європейського регіонального бюро (ЄРБ) ВООЗ Ната Менабде. До участі у Тижні імунізації в 2009 році запрошені всі країни-члени ВООЗ в Європейському регіоні, в тому числі й Україна.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com