Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СУМНИЙ ПРОГНОЗ

Цього року до 90 мільйонів осіб у світі можуть бути доведені до крайнього зубожіння. Про це заявив голова Світового банку Роберт Зеллік на брифінгу у Вашингтоні за підсумками весняних зустрічей СБ і Міжнародного валютного фонду, передає УНІАН.

За його словами, кількість тих, хто голодує, перевищить мільярд осіб.

«Ця криза змінила світ, і СБ повинен змінитися разом з ним», — сказав Зеллік, зазначивши, що в нинішній ситуації потрібні активніші дії Світового банку.

Він закликав уряди розвинених країн допомогти державам, що розвиваються, а також обіцяв допомогу з боку СБ.

Крім того, Зеллік заявив, що ніхто не знає, коли закінчиться світова економічна криза. За його словами, для подолання кризи уряду країн світу мають вживати активніші дії.

«Ми повинні працювати в режимі реального часу, щоб запобігти гуманітарній катастрофі», — зазначив голова СБ.

«Світова економіка різко руйнується, серйозні наслідки кризи особливо сильно переживають країни, що розвиваються. Розвиток світової кризи може призвести до гуманітарної катастрофи», — зазначив Зеллік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що економічна криза може залишити цьогоріч за межею бідності 46 млн людей в усьому світі. Такі дані попередньої доповіді Світового банку.

Основними причинами, що призводять до бідності населення, фахівці банку називають скорочення робочих місць, зниження зарплат. Крім того, експерти говорять про зниження обсягів приватних інвестицій у ринки, що розвиваються. Порівняно з 2007 роком вони впали на 17%.

«Падіння попиту на Заході є найбільшим у світовій торгівлі за останні 80 років, а це призводить до зниження обсягів торгівлі в найбідніших країнах», — цитує газета доповідь СБ. Експерти банку зазначають, що 94 зі 116 країн, що розвиваються, вже мають уповільнення темпів економічного зростання.

Вони також припускають, що близько сотні держав «можуть постати перед проблемою державних і приватних боргів, загальний обсяг яких цьогоріч може сягнути 268 млрд дол». Втім, це ще не найгірший варіант, адже у разі ускладнення ситуації на ринках ця цифра, за даними СБ, може зрости до 700 млрд дол.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com