Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Автомобілі дешевшають влітку

Ціни на автомобілі, як і на будь-які інші товари, сильно залежать від попиту на них. У нинішній ситуації автомобілі виявилися незатребуваними, від­повідно слід чекати падіння цін.

За деякими даними продажі нових автомобілів в першому кварталі цього року впали на 70%. Саме відсутність попиту змушує ділерів знижувати ціни і влаштовувати розпродажі. Більшість автосалонів вже знизили ціни на 10-15% в порівнянні з січнем цього року. Слід відмітити, що найбільш високі гривневі ціни були зафіксовані в кінці минулого і на початку поточного року. Це було пов’язано з різким падінням національної валюти.

Індивідуальні знижки на нові автомобілі отримує фактично кожен клієнт. Зараз умови на ринку диктує покупець, тоді як ще рік тому ситуація була діаметрально протилежною. Домовитися про персональну знижку 5-7% на автомобілі 2008 року випуску зараз не складає жодних проблем. Найлегше дійти згоди з «сірими» ділерами (багато хто з них розпродає склади, щоб закрити бізнес). На деякі моделі, що «застоялися», знижки сягають 50%.

На вторинному ринку ситуація для покупця ще привабливіша. Доларові ціни на дво-, трирічні машини, багато з яких в кредиті, значно знизилися. Ті, кому терміново потрібні гроші, змушені демпінгувати. Але ті, хто хоче просто змінити автомобіль, все частіше користується обміном. Переваги цієї схеми очевидні.

Є в Україні декілька компаній, які займаються реалізацією заставного майна. Але ціни на автомобілі, відібрані у недобросовісних позичальників не завжди привабливі. Річ у тому, що ціну банк формує виходячи із заборгованості клієнта, і до цієї вартості реалізатор додає свій інтерес. В результаті не всі автомобілі мають адекватну в нинішній ситуації ціну.

Передбачати подальший розвиток ситуації на авторинку достатньо скла­дно. Занадто високі у нашій країні валютні, політичні та інші ризики. Оптимізму продавцям додають сезонні коливання попиту, в порівнянні з лютим, в березні продажі виросли на 27%. Проте, криза ще не досягла дна і скільки продовжиться падіння сказати складно. Деякі експерти припускають, що загальна економічна ситуація може стабілізуватися тільки в кінці літа.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com