Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чавес і бази

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що Каракас пускатиме до себе російських військових, проте російських баз на території країни не буде.

Під час своєї щотижневої телепрограми «Алло, президент» Чавес спростував інформацію про те, що Венесуела віддає Росії острів Орчіла для будівництва на ньому військової бази, повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Все не так. Я сказав президентові Дмитру Медведєву, що у будь-який момент, коли російській авіації знадобиться зробити зупинку у Венесуелі, наша країна доступна для цього», — повідомив Чавес.

Про те, що Чавес запропонував використовувати аеродром на острові Орчіла для тимчасового базування стратегічних літаків російських ВПС, заявив на вихідних начальник штабу дальньої авіації генерал-майор Анатолій Жихарєв. «Така пропозиція з боку президента Венесуели є. Якщо буде відповідне політичне рішення — це можливо», — сказав генерал.

Жихарєв повідомив, що група російських офіцерів уже провела інспекцію аеродрому й дійшла висновку, що після невеликої реконструкції він зможе забезпечувати посадку й зліт російських стратегічних бомбардувальників із повним завантаженням.

У теж час, генерал наголосив, що йдеться тільки про можливість тимчасового базування на острові російських стратегічних літаків. «Бази іноземних держав розміщувати у Венесуелі заборонено за конституцією, а тимчасове розміщення контингенту, наприклад для виконання повітряного патрулювання, чим ми й займаємося, — можливо. Прилетіли, виконали польоти — відлетіли», — сказав генерал.

У вересні минулого року у Венесуелі побували два бомбардувальники Ту-160. Cтратегічні ракетоносці Дальньої авіації ВПС Росії Ту-160 «Олександр Молодчий» і «Василь Сенько» прибули до Венесуели, зробивши 13-годинний безпосадковий переліт. Маршрут польоту пролягав над нейтральними водами Атлантичного й Північного Льодовитого океанів. На борту Ту-160 ядерної зброї не було.

Російська влада останнім часом намагається зміцнити зв’язки зі своїми союзниками радянської епохи — Кубою й Венесуелою, які є лютими критиками Сполучених Штатів. Наприклад, у грудні минулого року військові кораблі Росії й Венесуели провели спільні навчання в Карибському морі поблизу територіальних вод США. Це перші маневри російського флоту в цьому регіоні з часів холодної війни.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com